Tímy Formuly 1 aktivovali „tmavý režim“ v roku 2023. Naliehavá potreba ušetriť na hmotnosti ich najnovších dizajnov viedla mnohé z nich k tomu, aby si upravili svoj lak všade, kde je to možné.
Niektoré tímy to dotiahli ďalej ako aj iné. posiaľ čo Alfa Romeo aj Haas zmenili boky svojich áut na holý karbón, Mercedes zašiel do extrému aj vrátil sa k prevažne čiernej farebnej schéme, ktorú predtým používal v rokoch 2020 aj 2021.
Ale posiaľ čo tímy idú rovnakým smerom, pokiaľ ide o zafarbenie, stále ponúkajú rôzne riešenia výziev, ktoré ponúka minuloročná revízia technických predpisov. Red Bull RB19 je nápadne odlišná šelma od Ferrari SF-23 alebo odvážneho Mercedesu W14. To, či to tak zostane, ak sa Red Bull ukáže tak rýchlo, ako aj naznačuje testovanie, sa ešte len uvidí.
Minulý rok naši čitatelia označili Ferrari za najlepšie vyzerajúce auto sezóny. Kto si tento rok zaslúži korunu?
Red Bull RB19
Red Bull RB19 je jasnou evolúciou svojho dominantného predchodcu, pričom zvyčajná precízne detailná aerodynamika Red Bullu je najzrejmejšia okolo jeho bočných podstavcov, ktoré určujú trend.
Ferrari SF-23
Potreba znížiť hmotnosť zadnej časti je zrejmá z rastúceho množstva holého uhlíka na najnovšom stroji Ferrari – čo je vlastnosť väčšiny áut na štartovom rošte.
Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj
Mercedes W14
Mercedes sa vrátil do čiernej, ale zostal na svojich extrémne tenkých bočných podstavcoch. W14 jasne vyčnieva z davu, ale to, či sa tímu podarí dosiahnuť úspech jeho nového dizajnu, je iná vec.
Alpská A523
Esteban Ocon povedal, že vďaka najnovšiemu dizajnu Alpine vyzerá minuloročné auto „ako aj hračka“. Zberatelia môžu dávať pozor na ružovú verziu, ktorá sa objaví v prvých troch pretekoch.
Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj
McLaren MCL60
Po tom, čo McLaren minulý rok odstránil zo svojho auta mnoho farby, čerstvý šéf tímu Andrea Stella povedal, že tím odviedol dosť dobrú prácu pri znižovaní hmotnosti, že…