štvrtok, 18 júla, 2024

Krok za krokom: takto prepojíte jedáleň s kuchyňou

Počas prípravy večere si deti na jedálenskom stole dokončia úlohy alebo zahrajú spoločenskú hru. Nemusíte za nimi neustále odbiehať. Na pohodlnej stoličke si vychutnáte šálku čaju, kým časovač oznámi ukončenie pečenia. Spojenie kuchyne s jedálňou prináša radu výhod. Poradíme vám, ako ich prakticky a jednoducho prepojiť.

Plánujte a vizualizujte

Skôr ako začnete s prerábkou, plánujte. Premýšľajte, prečo chcete prepojiť kuchyňu s jedálňou a odpovedzte si na tieto otázky:

  • Aký priestor máte k dispozícii?
  • Sú potrebné stavebné úpravy?
  • Akú veľkú časť bude tvoriť kuchyňa a akú jedáleň?
  • Akým spôsobom ich chcete prepojiť?
  • Aké farby a materiály sa vám páčia?

Výsledná kombinácia farieb a materiálov by mala pôsobiť jednotne. Menšie priestory opticky rozšíria bledé farby. Báť sa nemusíte ani geometrie a štýlových doplnkov, ako sú dizajnové svietidlá, obrazy a závesné police. Ak potrebujete poradiť, neváhajte kontaktovať odborníkov zo Sanas, ktorí sa špecializujú na návrhy a výrobu kuchýň a nábytku na mieru.

Steny a podlahy

Povrchová úprava stien a podlahy je efektný a zároveň praktický spôsob optického oddelenia kuchynskej časti od jedálne. Kým v kuchyni je skvelou voľbou dlažba, pri stole môžete staviť na hrejivý koberec. Obľúbená je aj plávajúca podlaha. Povrchová úprava zásteny za kuchynskú linku musí byť praktická, steny v jedálenskej časti môžu byť dizajnovo zladené s materiálom zásteny.

Zabudované spotrebiče a úložný priestor

Jednou z mála nevýhod prepojenia kuchyne s jedálňou je, že za neporiadkom po varení nestačí na chvíľu zatvoriť dvere. Ak máte naviac prepojenú kuchynskú časť aj s obývačkou, potrebujete tiché spotrebiče, kvalitné odsávanie pachov a dostatok úložného priestoru. Riešením je elegantná a funkčná kuchyňa na mieru.

Možnosti prepojenia kuchyne s jedálňou

Dôležitý prvok každej kuchyne predstavuje kuchynská linka na mieru. Srdcom priestoru je jedálenský stôl, za ktorým sa stretáva celá rodina. K nemu neodmysliteľne patria pohodlné a praktické stoličky do kuchyne. Aby vznikol optimálny priestor na varenie aj stolovanie, nechajte medzi kuchynskou linkou a stolom dostatok voľného miesta. Na oddelenie týchto dvoch zón môžete použiť kuchynský ostrovček alebo barový pult. Získate s nimi dodatočnú pracovnú plochu a úložný priestor.

Zaujímavé optické predelenie vytvoríte umiestnením krbu. Praktickou voľbou, ako mať k dispozícii rýchlo a jednoducho dve samostatné miestnosti, je staviť na posuvné dvere.

Poraďte sa s odborníkmi

Staviate alebo prerábate dom či byt? Oslovte skúseného architekta. Poradí vám, ktoré priečky možete odstrániť aj aké sú priestorové možnosti prepojenia kuchynskej, jedálenskej a obývacej zóny. Odborníci na dizajn a výrobu kuchynských liniek z firmy Sanas vám pomôžu.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -