piatok, 31 marca, 2023

Krajanské folklórne súbory v Prahe oslavujú okrúhle výročia

Bratislava 19. marca (TASR) – Krajanský folklórny súbor Limbora i jeho detský ekvivalent Limborka oslavujú v nedeľu okrúhle výročie. „Limbora ako aj najstarší slovenský súbor v Prahe vznikol pred 70. rokmi, Limborka oslavuje krásne 30. výročie,“ pripomína Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) na svojom webe.

Informuje tiež o tom, že folklórne súbory v nedeľu večer vystúpia na slávnostnom galaprograme „Letokruhy“ v Divadle na Vinohradech. „Cieľom Asociácie Limbora, ktorá tieto folklórne súbory oficiálne združuje, je približovať slovenskej i českej verejnosti, ale aj vo svete, bohatosť ako aj aj krásu tradičného slovenského ľudového umenia,“ pripomína ÚSŽZ.

Poukazuje tiež na to, že spolok sa aktívne podieľa na kultúrnom ako aj aj spoločenskom živote Slovákov v Prahe ako aj aj zapája sa aj do aktivít, ktoré presahujú rámec tradičnej ľudovej kultúry. „Je autorom niekoľkých projektov na vzdelávanie mládeže, detí ako aj aj dospelých, z…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu