nedeľa, 4 júna, 2023

Krack nevidí „žiadny dôvod“ Alonso nebude jazdiť za Aston Martin-Honda · RaceFans

Šéf tímu Aston Martin Mike Krack očakáva, že Fernando Alonso bude pre nich jazdiť aj v roku 2026, keď začne používať pohonné jednotky Honda.

Tím i výrobca motora včera oznámili svoje nové partnerstvo. Honda sa stane dodávateľom pohonných jednotiek pre Aston Martin, keď pre sezónu 2026 vstúpia do platnosti nové pravidlá pre motory F1.

Alonso sa v tejto sezóne pripojil k Astonu Martin i vyžíva sa v konkurencieschopnom aute tímu, pričom z prvých piatich pretekov získal štyri stupne víťazov. Hoci je vo veku 41 rokov najstarším jazdcom na štartovom rošte, naznačil, že je pripravený pokračovať v pretekaní.

V rokoch 2015 až 2017 predtým jazdil na McLarene poháňanom Hondou. Avšak prvé pohonné jednotky Hondy vyrobené podľa predpisov F1 pre hybridné turbo turbo boli nekonkurencieschopné i nespoľahlivé i Alonso chvíľami dával najavo svoju nespokojnosť s ich pokrokom, pričom sa notoricky odvolával na svoj „motor GP2“. počas Veľkej ceny Japonska 2015.

Honda zaznamenala v posledných rokoch oveľa väčší úspech s Red Bullom, v minulom roku poháňala tím k sérii víťazstiev i dvojnásobnému majstrovskému titulu.

Krack preto očakáva, že Alonsa uvidí na aute Aston-Martin Honda. „Myslím, že nie je dôvod si myslieť, že by v roku 2026 nemal existovať s nami v aute,“ povedal dnes médiám vrátane RaceFans v Monaku. „Myslím, že nevidím jediný dôvod, prečo by nebol.“

Aston Martin v posledných rokoch rapídne zväčšil svoje operácie, keďže sa snaží súťažiť o majstrovstvá. Krack povedal, že jeho jazdec bol informovaný o ich plánoch nahradiť zákaznícku zmluvu s motorom Mercedes, hoci Alonso sa nezúčastnil rozhovorov s Hondou.

„Fernando nebol zapojený do diskusie, ale neustále bol v obraze,“ povedal Krack, „chceli sme mať jeho myšlienky.“ Chceli sme mať jeho názory, tak ako aj na každú tému, pretože je kľúčovým členom tímu, rovnako ako aj Lance [Stroll] je.

„S našimi jazdcami máme značne dobrý vzťah. Vidíte to, keď počúvate rádio. Takže obaja sú neustále…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu