nedeľa, 4 júna, 2023

Krack hovorí, že Aston Martin sa nesmie nechať uniesť silným štartom · RaceFans

Šéf tímu Aston Martin Mike Krack chce, aby jeho tím zostal pri zemi po tom, čo sezónu 2023 začne pódiovým umiestnením.

Krack priznal, že tím pred pretekmi úplne neveril v jeho potenciál. „Keď sme sem prišli, nevedeli sme na 100%, kde sme, pretože pri testovaní nikdy skutočne neviete, kto čo robí.“

Tím zo Silverstone zaznamenal svoj najlepší kvalifikačný výsledok od roku 2020, keď Fernando Alonso ako aj aj Lance Stroll obsadili piate ako aj aj ôsme miesto na štartovom rošte. Krack povedal, že je „naozaj, naozaj dôležité, aby sme v kvalifikácii nepokazili nohu“ ako aj aj využili potenciál auta.

Alonso skončil tretí, o tri miesta pred Strollom, čím dosiahol siedme umiestnenie tímu s dvojitým počtom bodov, odkedy sa pred dvoma rokmi premenoval na Aston Martin. Krack povedal, že tímová stratégia „bola naozaj správne vykonaná“.

Krack však priznal, že si nemyslel, že po tom, čo sa Alonso ako aj aj Stroll v úvodnom kole dostali do kontaktu s Alonsom ako aj aj Strollom, sa nedomnieval, že by skončili v prvej trojke ako aj aj prepadli sa na siedme ako aj aj deviate miesto.

„Vedeli sme, že nie sme zlí, vedeli sme, že máme silné pretekárske tempo, ale mnoho vecí sa smie pokaziť.“ Po dvoch kolách som nesníval o pódiu, aby som bol k vám príliš úprimný.“

Hoci sa Alonso odrazil ako aj aj skončil na pódiu, Krack poukázal na to, že jeho jazdci ťažili z odstúpenia Charlesa Leclerca z Ferrari, ktorý mal pri jazde na treťom mieste problém s pohonnou jednotkou.

„Mali sme aj opotrebenie Charlesa, na čo by sme nemali zabúdať. Celkovo si teda myslím, že môžete snívať o pódiách, ale nemali by ste im veriť.“

Napriek vysokým pozíciám oboch Aston Martinov bol Alonso v kvalifikácii o 0,6 sekundy pomalší ako aj Max Verstappen ako aj aj za víťazom pretekov zaostal o 38 s. To dáva Krackovi dôvod pochybovať, že tím bude pravdepodobne v blízkej budúcnosti bojovať o víťazstvo.

„Myslím si, že rozdiel je stále značný [to the front],“ povedal. Nevieme, koľko manažmentu musel Red Bull urobiť ako aj aj urobil. Myslím, že to bolo pre nich celkom pohodlné.“

„Takže teraz máme jednu dobrú…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu