pondelok, 29 mája, 2023

Knižnice zažívajú renesanciu, ľudia tam chodia za relaxom

Bratislava 25. mája (TASR) – V čase informačných technológií ako aj aj on-line prístupu ku všetkému, záujem o fyzické priestory knižníc neklesá, práve naopak. „Knižnice zažívajú svoju renesanciu,“ uviedla na stredajšom (24. 5.) verejnom odpočet Univerzitnej knižnice v Bratislave (UKB) jej generálna riaditeľka Silvia Stasselová.

„Niektorí naši používatelia chodia k nám, aby relaxovali alebo sa odpojili od technológií, on-line produktov, vplyvu informačného šumu,“ poznamenala šéfka vedeckej knižnice, ktorá je súčasne multifunkčným kultúrnym centrom. Knižnica zaznamenala rapídny nárast používateľov v seniorskom veku. „Radi k nám chodili ako aj študenti, teraz nadväzujú prerušené kontakty. Mnohí ľudia sa k nám chodia aj socializovať,“ konštatovala šéfka najstaršej ako aj aj najväčšej vedeckej knižnice na Slovensku, ktorú tiež vyhľadávajú ľudia bez silného rodinného zázemia, počítačového vybavenia, prípadne používatelia,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu