štvrtok, 30 marca, 2023

Kniha „Formula 1 Technology – The Engineering Explained“ recenzovaná · RaceFans

Pri sledovaní nudnej veľkej ceny Formuly 1 je znepokojivo ľahké zabudnúť, aké technické zázraky autá sú. Ich výkon ako aj aj spoľahlivosť sú na samom popredí mechanického ako aj aj technického dizajnu – rovnako ako aj ich zložitosť.

Ani by som nevedel, kde začať s popisom toho, ako aj autá fungujú – ale Steve Rendle našťastie áno. Jeho nová kniha „Formula 1 Technology – The Engineering Explained“ je perfektným základom pre každého, kto sa zaujíma o technický aspekt tohto športu. ako aj sprístupnený výskum ako aj aj technické písanie je to skutočný úspech.

Po krátkej kapitole, ktorá sa točí cez evolúciu automobilov Formuly 1 od úvodnej sezóny 1950 až po súčasnosť, štruktúra knihy sleduje komponent po komponente – podvozok, pohonná jednotka, aerodynamika atď. – vysvetlenie toho, ako aj Formula 1 auto funguje.

„Technológia Formuly 1“ je komplexná ako aj aj zároveň prístupná ako aj aj ľahko sa do nej ponoríte, vďaka čomu je dokonalým spoločníkom na pohovke počas víkendu veľkých cien, kde si môžete vybrať novinky z pitlane. Výzvou v súvislosti s knihami v tejto oblasti je vyváženie úrovne podrobností medzi vhodnosťou pre nováčikov ako aj aj doktorátom ako aj aj je zriedkavé vidieť, že sa to robí tak dobre ako aj toto. Komplexné ilustrácie tiež pomáhajú objasniť niektoré jemnejšie body.

Aj keď obchodné tajomstvá nie sú presne prezradené, je tiež jasné, že Rendle z prvej ruky pozoroval fungovanie moderných automobilov F1, čo dáva dôvernú dôveryhodnosť, ktorá by inak mohla ľahko chýbať. Za obzvlášť fascinujúce považujem kapitoly o testovaní ako aj aj nastavení.

Pre fanúšika F1 s technickým záujmom je to nevyhnutnosť. Najmä na začiatku novej sezóny, keď je pochopenie týchto zimných vychytávok prvoradé.

Hodnotenie RaceFans

Prečítajte si všetky recenzie kníh RaceFans.

Technológia Formuly 1 – Vysvetlenie inžinierstva

zdroj: Steve Rendle
Vydavateľstvo: Evro Publishing
Zverejnené: február 2023
Strany: 336
Cena: 55 libier
ISBN: 978-1-910505-73-1

Reklama | Staňte sa fanúšikom pretekov…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu