nedeľa, 4 júna, 2023

Kľúčové zmeny Alpine vysvetlenia A523 · RaceFans

Alpine A522 ukázal v minulom roku záblesky sľubu, vrátane vystúpenia v prvom rade na Veľkej cene Kanady.

Auto bolo dostatočne rýchle na to, aby pohodlne skončilo na štvrtom mieste v konštruktérskom šampionáte, ale napokon zvíťazilo v tesnom súboji s McLarenom, najmä kvôli počtu bodov stratených v dôsledku problémov so spoľahlivosťou.

Pri predstavení jeho nástupcu, A523, technický riaditeľ povedal, že tím si „stanovil niekoľko agresívnych cieľov“, aby sme sa v roku 2023 zlepšili. správnu úroveň.“

Tím zameral svoju pozornosť nielen na problémy so spoľahlivosťou, s ktorými sa stretol, ale aj na zmeny odpruženia ako aj aj aerodynamiky zamerané na zlepšenie účinnosti auta. Spoločnosť Alpine, ktorá čelí rovnakým problémom s úsporou hmotnosti, s ktorými sa potýkala celá sieť, tvrdí, že bola úspešná ako aj aj dostala A523 pod minimálny hmotnostný limit 798 kg.

Predné krídlo ako aj aj odpruženie

Predné krídlo ako aj aj nos Alpine A523

Zmeny na prednej časti auta sú hlavne štrukturálne ako aj aj majú tímu umožniť úspešnejšie doladiť nastavenie, hovorí Harman.

„Začali sme prednou časťou auta s hlavnou rovinou predného krídla. Pomerne obšírne sme sa tu venovali zmene koncepcie nosa. Je tu príliš odlišná štruktúra, ktorá nám dáva väčšiu voľnosť pri výmene viacerých prvkov predného krídla, obzvlášť rýchlejšie, ako aj aj umožňuje nám dôslednejšie kontrolovať prúdenie vzduchu do oblasti predného zavesenia.“

Predné odpruženie modelu A523 bolo prepracované, aby sa zlepšil spôsob, akým nasmeruje prúdenie vzduchu do nasávacích otvorov pre podlahu, čo je zodpovedné za veľkú časť vytvárania prítlaku na súčasných autách.

„Ovládanie predného zavesenia je úplne rovnaké ako aj pri A522, ale nie je rovnaké, pokiaľ ide o jeho kinematiku v spôsobe, akým funguje,“ povedal Harman. „Pomerne výrazne sme zmenili polohu našich závesných kostí – opäť, aby sme s tým pomohli…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu