streda, 26 januára, 2022

Kedy budú jarné prázdniny 2022: termíny po okresoch

Jarné prázdniny sú prvé veľké voľno pre deti školou povinné v tomto roku, v polroku je voľno totiž iba jeden deň. Na kedy sa teda deti môžu tešiť?

Jarné prázdniny sú rozdelené po celej republike tak, aby neboli lyžiarske strediská preplnené. Každý okres má tak prázdniny inokedy. Rovnako sú aj v Prahe rozdelené mestské časti ako aj aj aj pražské deti majú jarné prázdniny postupne.

Tradične pripadá jarné školské voľno na február alebo marec, pričom jednotlivé české okresy rotujú, takže každý školský rok sú termíny jarných prázdnin pre konkrétny okres iné. neustále po roku sa termíny daného okresu posúvajú o týždeň.

Termíny každý školský rok oficiálne vyhlasuje Ministerstvo školstva podľa vyhlášky č. 189/2014 Zb.. V tomto roku tak majú jarné prázdniny najskôr tie okresy, ktoré mali prázdniny vlani ako aj posledné. ako aj aj okresy, ktoré mali jarné prázdniny vlani ako aj prvé, majú…

Čítať ďalej

Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here