pondelok, 25 septembra, 2023

„Keď som videl podlahu Red Bullu, povedal som im klobúk dole,“ hovorí Stella z McLarenu · RaceFans

V súhrne: Šéf tímu McLaren Andrea Stella hovorí, že naňho zapôsobil dizajn podlahy Red Bullu na ich RB19 po preštudovaní fotografií.

Pridajte sa k RaceFans na Facebooku

Nenechajte si ujsť nič od RaceFans – pridajte sa k nám na Facebooku tu, aby ste videli, kedy pribudne svieži článok:

V skratke

Stella zaujala „zložitosťou ako aj i kvalitou“ podlahy Red Bull

Zábery podlahy na vedúcom Red Bulle RB19 v šampionáte sa šírili po tom, čo Sergio Perez minulý víkend havaroval počas kvalifikácie v Monaku. Jeho auto muselo existovať vysunuté z trate, čo umožnilo fotografom zachytiť vysokokvalitné zábery spodku karosérie vytvárajúcej prízemný efekt.

Stella priznala, že McLaren už podrobne študoval obrázky podlahy Red Bullu. „Ja osobne som strávil akýsi čas, ale 100 aerodynamikov v McLarene strávi trochu viac času,“ povedal Stella.

„Je to skutočne príliš zaujímavé ako aj i ukazuje to aj zložitosť ako aj i kvalitu ich vývoja. Aby som bol úprimný, keď som to videl, povedal som klobúk dole pred Red Bullom, chápem, prečo majú takýto výkon.“

Bearman sa sotva drží na tyči F1

Oliver Bearman si zabezpečil pole position pre nedeľné hlavné preteky Formuly 2 len o 0,077 s na stopkách ako aj i milimetre na trati.

Juniorský pilot Ferrari získal svoj druhý hlavný pretekársky pole position v sezóne ako aj i druhý v troch kolách, keď predstihol Enza Fittipaldiho o menej ako aj desatinu sekundy. Bearman sa však len tesne vyhol tomu, že jeho kolo bolo zrušené športovými komisármi, keď sa na výjazde zo záverečnej zákruty priblížil k prekročeniu bielej čiary.

Theo Pourchaire sa kvalifikoval ako aj piaty, ale postihla ho penalizácia o tri miesta na štartovom rošte, keď sa považovalo za to, že bránil Dennisovi Haugerovi. To sa bude týkať dnešného čiastočne obráteného štartového roštu šprintérskych pretekov, kde by mal odštartovať deviaty po boku Bearmana. Amaury Cordeel má pole position.

Marti získal prvú pole position v F3 doma

Josep Maria Marti si zabezpečil svoju prvú pole position vo FIA Formule 3…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu