sobota, 28 januára, 2023

Kde berú stravné lístky: Albert, Tesco, Billa, Kaufland, Lidl, Globus

Dostávate od zamestnávateľa stravenky? Potom viete, že ich neberú vo všetkých supermarketoch alebo hypermarketoch. Kde nimi môžete zaplatiť? ako aj i aký presahujúci priemerné veličiny nákup?

Aj keď by stravné lístky podľa niektorých mali slúžiť prevažne na to, aby si mohol zamestnanec o obedňajšej pauze objednať obed, mnoho ľudí za nich nakupuje ako aj i varí doma, aby ušetrilo. Nie v každom obchode ale môžete stravenkami zaplatiť. Kde ale áno ako aj i akými?

Kto má nárok na stravné lístky?

Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pauzu na jedlo ako aj i odpočinok. Zabezpečovať stravovanie na pracovisku však nemusí ako aj stravný lístok teda z pohľadu zákona tiež nie je nárokový. Funguje však ako aj obľúbený zamestnanecký benefit, prostredníctvom ktorého prispieva zamestnávateľ na stravovanie zamestnancov. Pokiaľ už sa rozhodne pre vydávanie stravných lístkov na mzdu alebo plat, musí ich poskytovať všetkým zamestnancom bez rozdielu, inak by sa dopúšťal diskriminácie.

Aké stravné lístky berie Tesco?

Na Slovensku môže Tesco akceptovať rôzne značky stravných lístkov, ako napríklad stravné lístky pre zamestnancov od zamestnávateľov, sociálne stravné lístky pre dôchodcov alebo študentské lístky. Je však dôležité poznamenať, že akceptovanie stravných lístkov môže byť lokálne riadené a môže sa líšiť od pobočky k pobočke. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom konkrétnych značiek stravných lístkov, ktoré Tesco akceptuje v konkrétnej pobočke na Slovensku, odporúčam kontaktovať túto pobočku alebo sa obrátiť na zákaznícky servis spoločnosti.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu