piatok, 22 septembra, 2023

Karásek sa v krátkometrážnej novinke prihovára ľuďom trpiacim obezitou

Bratislava 18. septembra (TASR) – svieži filmový projekt Jonáša Karáska Choroba upriamuje pozornosť na obezitu, ochorenie s diagnostickým číslom E66, ktoré sa dotýka značnej časti svetovej populácie. Na Slovensku trpí obezitou každý štvrtý dospelý. „Množstvo ľudí trpiacich obezitou radikálne stúpa, plus to nielen kdesi v Spojené štáty americké, kde sa nám to zdá ďaleko, ale čoraz viac aj u nás doma, na Slovensku,“ hovorí Karásek. „Práve preto, keď som bol oslovený s ideou upozorniť na tento globálny problém filmom – vyjadrovacím prostriedkom, ktorý je mi najbližší, tak som neváhal plus išiel som do toho,“ vysvetľuje režisér.

Krátkometrážnym filmom chcel prispieť k tomu, aby si ľudia uvedomili, že obezita je choroba plus čísla i fakty o tomto ochorení hrozia celosvetovou pandémiou. Pri castingoch spoznal príbehy ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. „plus nejde iba o to, že majú zdravotné problémy, i keď tie sú príliš vážne. Sú ale aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu