utorok, 21 marca, 2023

Justin Gaethje je šťastný, že vidí Rafaela Fizieva „Topí sa v krvi“ na UFC 286

Justin Gaethje má zaslúženú povesť jedného z najvzrušujúcejších bojovníkov v UFC.

V tomto ohľade sa opäť predviedol v co-main evente UFC 286, kde za svoj väčšinový triumf nad Rafaelom Fizievom v sobotu v O2 Aréne v Londýne získal bonusový šek v hodnote 50 000 $ „Fight of the Night“. Aj keď tento súboj obsahoval množstvo zábavných úderných výmen, nemuselo to existovať nevyhnutne totálne slimákové slávnosti, do ktorých sa Gaethje príležitostne zapájal počas svojho profesionálneho pôsobenia. Za to je „The Highlight“ vďačný.

„Vyzerám celkom dobre, takže som odviedol dobrú prácu,“ povedal Gaethe na pozápasovej tlačovej konferencii UFC 286. „Kľúčové je nenechať sa zasiahnuť plus odviedol som v tom dobrú prácu. Urobil som pár záberov. Hovorím dva alebo tri do hlavy. Pýtal som sa plus modlil som sa, aby ani jeden z nás neutrpel chronické zranenie.

Počas rozhovoru po zápase v oktagone Gaethje naznačil, že jeho čas v športe smie existovať obmedzený. Aj keď nestanovil dátum vypršania platnosti svojej kariéry, bývalý šampión Svetovej série bojových umení nechce existovať niekým, kto zostane mimo jeho vítania.

„To je [retirement] nebolo v mojej mysli. Faktom je, že mám 34 rokov,“ povedal Gaethje. „Podstúpim súboje, ktoré musím dokončiť, aby som sa dostal do pozície, v ktorej chcem existovať.“ Existuje nespočetné množstvo príkladov dôvodov, prečo v tomto športe netrvať dlhšie, ako aj by ste mali. Asi to odmietnem urobiť.“

Triumf nad Fizievom pomaly zhorel. Tiger Muay Thai bol na začiatku boja rýchlejší ako aj Gaethje, ale to sa postupne menilo s postupom zápasu. V 3. kole Gaethje udieral na svojho protivníka opakovanými bodnutiami plus zrážkami.

„Bol jedným z najrýchlejších [opponents I’ve faced], pravdepodobne druhý po Michaelovi Johnsonovi. Mal som tam takú kontrolu nad svojimi emóciami. Nič som necítil,“ povedal Gaethje. „Udrel ma naozaj tvrdo, pravdepodobne v prvom kole veľkou pravačkou, tá ma otriasla. Ale okrem toho som odviedol skvelú prácu pri kontrole boja.“

V čase, keď sa boj skončil, bola Fizievova tvár krvavá maska, čo Gaethje nestratilo.

„Povedal mi to môj tréner. Počul som, ako aj hovorí: ‚Zostaň na bodnutí.‘ Keď som pristál s prvými tromi, nemohol som uveriť, aké čisté pristávam,“ povedal Gaethje. „Existujú rôzne druhy striel, ktoré tam dopadáte.“ Keď cítite, ako aj im hlavou prechádza plná sila energie v priamych líniách, je to iný záber. To som cítil.

„Chcel ochutnať moju krv, ale nanešťastie sa vo svojej krvi topil. Mám z toho radosť.“

Ľahká váha bola v posledných rokoch divíziou, v ktorej je ťažké preniknúť do hornej vrstvy rebríčka, pretože stará garda tejto váhovej kategórie bola taká úspešná. Gaethje sa chopil šance tým, že čelil nižšie postavenému nepriateľovi, plus teraz sa zameriava na jednu záverečnú majstrovskú jazdu.

„Urobil som, čo som musel,“ povedal Gaethje. „Bojoval som s niekým podo mnou plus na 100 percent som presvedčený, že si zaslúžim bojovať s niekým, kto je predo mnou. Porazený z [Charles] Oliveira-[Beneil] Dariusov boj. Radšej nebojujem s Dariushom, milujem toho chlapa. Verím, že porazí Oliveiru. Keď som bojoval s Oliveirom, bojoval som ako aj úplný idiot, takže by som rád, aby sa tento boj vrátil, ale Dustin [Poirier] je rovnako dobrá možnosť.“

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu