streda, 10 augusta, 2022

Januárový príjem z faktúry za december: Do akého zdaňovacieho obdobia patrí?

Daňové priznanie prináša presahujúci priemerné veličiny stres najmä pre tých, ktorí s podnikaním ešte len začínajú. Jedna z častých otázok sa týka zaradenia príjmov i výdavkov do správneho zdaňovacieho obdobia.

Zdroj: Shutterstock

Pre to, aby ste mohli určiť správne zaradenie príjmov do zdaňovacieho obdobia, je nutné si uvedomiť, aký systém zachytávania stavu podnikateľskej činnosti prevádzkujete. Príjmy budete zaraďovať do daňového priznania na základe toho, či vediete daňovú evidenciu alebo účtovníctvo. Poďme si tieto pojmy trochu predstaviť.

Pomocou daňovej evidencie zachytávajú fyzické osoby pohyb peňažných transakcií pri svojom podnikaní. Všeobecne je oveľa jednoduchšie ako aj vedenie (podvojného) účtovníctva. Neznamená to, že ako aj SZČO musíte povinne viesť práve daňovú evidenciu, ale je to najčastejší spôsob evidovania podnikateľskej činnosti u fyzických osôb.

SZČO majú hneď tri možnosti, ako aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here