utorok, 21 marca, 2023

Jack Shore preraďuje do pérovej váhy, škrtí Makwana Amirkhaniho

Jack Shore sa dobre prispôsobil novému prostrediu.

Walesan postúpil do najvyššej kategórie pérovej váhy Ultimate Fighting Championship ako aj i zbavil sa Makwana Amirkhaniho zadnou nahou škrtiacou klapkou v druhom kole ich uvádzaného predkola UFC 286 v sobotu v O2 Aréne v Londýne. Shore (17-1, 6-1 UFC) zatiahol oponu 4:27 do 1. kola, keď odskočil z porážky zo 16. júla Rickymu Simonovi.

Amirkhani (17-9, 7-7 UFC) diktoval podmienky pre veľkú časť prvého kola po zaistení takedownu ako aj i prežúvaní hodín. Na strednú strofu sa však vynoril viditeľne zmenšený únavou. Shore zazvonil na zvonček niekoľkými kopmi do hlavy, vykonal takedown ako aj i postúpil do polovičného stráženia, než vyliezol na plnú horu.

Zložil kauciu pri pokuse o trojuholníkovú ruku, otočil sa dozadu ako aj i stlačil sýtič, aby skončil
.


Medzitým exportér amerického Top Teamu Chris Duncan zaznamenal úspešný debut v oktagone, keď sa nerozhodol o kolegovi Dana Whiteovi, absolventovi série Contender, Omarovi Moralesovi, v vlažnom trojkolovom súboji ľahkej váhy. Sudca Paul Sutherland videl 30:27 pre Moralesa, dosiaľ čo Ben Cartlidge ako aj i Vito Paolillo strelili skóre 29:28 pre Duncana. Ani jeden z nich nevyšiel z cesty, aby sa chopil opraty. Krátkodobé striedanie za Michala Figláka, Morales (11-4, 3-4 UFC) na konci prvého kola zahral blbú dvojku, potom odpálil Škóta. Duncan (10-1, 1-0 UFC) prečkal búrku, predĺžil zápas ako aj i zmenil kurz. 29-ročný hráč sa v posledných 10 minútach opieral o kradnutie času ako aj i sporadické hádzanie na zem ako aj i robil len toľko, aby sa dostal do výsledkových kariet.

Tridsaťsedemročný Morales prehral tri zápasy v rade.

Inde, K Dojo bojovník kmeňa Yanal Ashmoz zničil Sam Patterson
údery v prvom kole ich duelu ľahkej váhy
. Patterson (10-2-1, 0-1 UFC) podľahol úderom 1:15 v 1. kole, pričom stálica Team Crossface utrpela prvý neúspech po viac ako aj piatich rokoch.

Ashmoz (7-0, 1-0 UFC) podrazil Angličana zo zachyteného kopu, napálil ho ľavým hákom, kým bol na ceste dole ako aj i odtiaľ naladil kapelu. 27-ročný Izraelčan vyskočil do najvyššej pozície ako aj i spustil zúrivý príval úderov, po ktorých Patterson zostal v bezvedomí ako aj i krvácal z viacerých tržných ran na tvári.

Porážka zastavila Pattersonovu sériu po sebe idúcich víťazstiev na šesť.

Ďalej na karte si Muhammad Mokaev zachoval svoj dokonalý profesionálny záznam nedotknutý, keď odložil Jafela Filha z Nova Uniao
v treťom kole ich konfrontácie v mušej váhe
. Filho (14-3, 0-1 UFC) priznal porážku 4:32 v 3. kole.

Mokaev (10-0, 4-0 UFC) vpredu s opakovanými takedownmi, pozičnými postupmi ako aj i miernym ground-and-poundom počas prvých 10 minút. Do vážneho nebezpečenstva sa však dostal v treťom kole, kde ho Filho uväznil v tesnom kolene ako aj i ohol kĺb za jeho hranice. Menší dospelá osoba mužského pohlavia by pravdepodobne ťukol. Mokaev sa nakoniec vyškriabal na chrbát, uškrnul sa pri tom od bolesti ako aj i pritlačil kľuku na krku, aby prinútil kohútik. Potom z miesta činu odkulhal, buď neschopný alebo neochotný zaťažiť svoju poškodenú ľavú nohu.

Prehra uzavrela knihu o Filhovej sérii piatich víťazstiev.

Nakoniec bývalý šampión Cage Warriors Jake Hadley zrazil Malcolma Gordona
údery v prvom kole svojho stretnutia v mušej váhe
. Gordon (14-7, 2-4 UFC), ktorému chýbala váha na zápas o 3,5 libry, sa odhlásil 61 sekúnd do 1. kola.

Hadley (10-1, 2-1 UFC) prešiel niekoľkými kopmi nohami, čakal na čas ako aj i zložil zástupcu Adrenaline Training Center zlým ľavým hákom k telu. Gordon sa prevalil v obrannej škrupine, len aby sa stretol s výbuchom následných úderov ako aj i pästí kladivom, ktoré prinútili rozhodcu Marca Goddarda konať.

Dvadsaťšesťročný Hadley zaznamenal vzájomné víťazstvá, odkedy 14. mája utrpel neuspokojivou porážkou s Allanom Nascimentom.

V inej akcii Lerone Murphy (12-0-1, 4-0-1 UFC) vyniesol sporný rozdelený verdikt – 28-29, 29-28, 29-28 – od Gabriel Santos (10-1, 0-1 UFC) v trojkolovom šrote pérovej váhy; Christian Leroy Duncan (8-0, 1-0 UFC) dostal technický knokaut, keď utrpel Dusko Todorovič (12-4, 3-4 UFC)
zranenie kolena 1:52 do prvého kola ich dvojice v strednej váhe
; Joanne Woodová (16-8, 8-8 UFC) v trojkolovej ženskej mušej váhe dosiahla delené rozhodnutie – 28-29, 30-27, 29-28 nad Luanou Carolina (8-4, 3-3 UFC). aféra; Jai Herbert (12-4-1, 2-3-1 UFC) stratil bod v dôsledku opakovaných úderov do slabín ako aj i bojoval o väčšinovú remízu – 29-27, 28-28, 28-28 – s Ľudovítom Kleinom (19-4 -1, 3-2-1 UFC) v trojkolovom náklone ľahkej váhy; ako aj i Veronica Hardy (7-4-1, 2-4 UFC) sa vrátili z trojročnej prestávky, aby rozrušili víťazku 30. sezóny „The Ultimate Fighter“ Julianu Millerovú (3-2, 1-1 UFC) jednomyseľným rozhodnutím vo svojich troch -kolový súboj žien v mušej váhe, s prehľadom skóre 30-27 bodov.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu