piatok, 31 marca, 2023

Iwasa popiera účtovanie Martinsovi za víťazstvo v šprinte · RaceFans

Ayumu Iwasa vyhral ostro vybojované šprintérske preteky Formuly 2 v Saudskej Arábii, ktoré zahŕňali dve obdobia Safety Car.

Junior Red Bull sa dostal do vedenia v druhom kole po štvrtom štarte ako aj i nikdy nestratil pozíciu napriek prudkému tlaku zozadu.

Victor Martins, ktorý je na pozícii pole pre zajtrajšie hlavné preteky, sa vyšplhal z 10. miesta na druhé miesto, pričom cestou predbehol Jehana Daruvalu.

Jak Crawford sa zaradil na pole position na čiastočne obrátenom štartovom rošte s víťazom šprintérskych pretekov z Bahrajnu Ralphom Boschungom v prvom rade. Jeho tímový kolega z Camposu Kush Maini skompletizoval prvú trojku, kým Iwasa sa k nemu pridal na druhom mieste.

Crawford mal výborný štart, ale ešte lepší od Iwasa ho posunul na druhé miesto v druhej zákrute. Jazdec DAMS mal silné tempo ako aj i čoskoro bol na chvoste Crawforda. Po obídení vonkajšej strany smerom do prvej zákruty sa Iwasa ujal vedenia.

Ale o chvíľu neskôr sa Zane Maloney otočil z pretekov v druhej zákrute, zastavil sa ako aj i spustil obdobie Safety Car. Iwasa zvládol reštart piateho kola perfektne, no za ním nastali zmeny.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Riskantným pohybom v druhej zákrute si Boschung vybojoval druhé miesto pred Crawfordom. V ďalšom kole stratil jazdec Hitech ďalšiu pozíciu v šikane, toto na Daruvalu.

Crawfordov náskok mal krátke trvanie

O niekoľko sekúnd neskôr v siedmom kole bolo opäť privolané Safety Car. Theo Pourchaire, ktorý už v prvej zákrute absolvoval jeden odvážny, neskoro pribrzdený prejazd, prehnal ruku, keď obedoval Jacka Doohana.

Pourchaire úplne zle odhadol svoj brzdný bod ako aj i vrazil do Premy Olivera Bearmana, čím oboch vyradil z pretekov. Po tom, čo sa Pourchaire vynoril zo svojho poškodeného ART stroja, pristúpil k svojmu rivalovi ako aj i urobil ospravedlňujúce gestá, hoci Bearman aj Doohan už vo svojich vysielačkách zničujúco hodnotili jeho jazdu.

Reštart 10. kola mal Iwasa opäť pod kontrolou. Ale nabudúce sa okolo troch kôl strhla bitka o druhého…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu