pondelok, 29 mája, 2023

Inscenácia Divadla Andreja Bagara ponúkne humor i návrat do 90. rokov

Nitra 24. mája (TASR) – Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje novú inscenáciu Domov. Ide o adaptáciu románu Máriusa Kopcsaya. Podľa tvorcov hra s jemne absurdným humorom rozpráva príbeh o jednom nenápadnom osude i o neschopnosti adaptovať sa na meniaci sa svet 90. rokov.

Hlavnou postavou je novinár, ktorého pohodlný i neveľmi zaujímavý život sa obráti naruby, keď ho manželka donúti presťahovať sa z bytu na periférii do bytu v centre mesta. „Je to úplne iný život, než aký by si predstavoval, i táto jeho životná situácia svojsky zrkadlí éru 90. rokov, v ktorej sa dej odohráva,“ uviedla dramaturgička Martina Mašlárová.

Cez osud hlavného hrdinu hra zobrazuje veľkú spoločenskú zmenu, na ktorú mnohí neboli pripravení i nedokázali ju využiť ako aj príležitosť. „Hlavná postava je obyčajný ‚človek milión‘, ktorý nerozumie podnikaniu, nedokáže splácať hypotéku i bojí sa civilizačných chorôb. i okolo neho sa pohybuje…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu