sobota, 3 júna, 2023

Hulkenberg penalizovaný, ale stewardi prestali dávať trestné body za limity trate · RaceFans

Nico Hulkenberg, Haas, medzinárodný okruh v Bahrajne, 2023

Nico Hulkenberg dostal dve penalizácie v celkovej dĺžke 15 sekúnd za zneužitie limitov na trati počas Veľkej ceny Bahrajnu. Pri odklone od doterajšieho tréningu mu však športoví komisári neudelili žiadne trestné body do preukazu.

Pilot Haasu, ktorý sa vracal do F1 prvýkrát od minuloročnej Veľkej ceny Saudskej Arábie, sa zistilo, že päťkrát počas pretekov opustil trať „bez opodstatneného dôvodu“. Po tretej mu bola v súlade s poznámkami riaditeľa pretekov ukázaná čierno-biela vlajka za nešportové správanie.

Keď Hulkenberg opustil trať štvrtýkrát, dostal päťsekundový trest. Jeho piate porušenie neskôr v pretekoch znamenalo dodatočnú 10-sekundovú penalizáciu, ktorá bola uplatnená po pretekoch.

V minulom roku vodiči, ktorí sa dopustili dostatočného počtu trestov za limity trate na to, aby dostali trest, dostali do preukazu jeden trestný bod. To sa stalo Landovi Norrisovi, Pierrovi Gaslymu, Zhou Guanyuovi ako aj aj Sebastianovi Vettelovi vo Veľkej cene Rakúska.

Vodiči opakovane kritizovali udeľovanie trestných bodov za menšie priestupky, ako aj napríklad limity tratí. Zmena naznačuje, že ich obavy boli vyriešené.

Minulý rok traja jazdci Formuly 2 inkasovali v priebehu sezóny jednorazové zákazy za udelenie 12 trestných bodov, z ktorých niektoré boli udelené za porušenie limitov na trati. Oliver Caldwell získal sedem trestných bodov len v bahrajnskom kole, všetky za prekročenie limitov na trati.

Generálny riaditeľ F2 Bruno Michel povedal, že minulý rok bolo udeľovanie trestných bodov jazdcom za limity na trati „príliš tvrdé“ ako aj aj chcel, aby sa toto pravidlo preverilo.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Veľká cena Bahrajnu 2023

Prezrite si všetky články o Grand Prix Bahrajnu 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu