pondelok, 25 septembra, 2023

Hornerovi neprekážali, že súperi Red Bullu „hľadia našu sukňu“ · Fanúšikovia pretekov

Šéf tímu Red Bull Christian Horner sa neznepokojuje, že ich súperi mali možnosť skontrolovať zriedka viditeľnú podlahu ich auta, keď auto Sergio Perez v sobotu zdvíhal žeriav.

Tím si od polovice minulej sezóny užíval drvivú prevahu nad svojimi súpermi s dizajnom RB18 ako aj i RB19 ako aj i včera si pripísal 16. víťazstvo z posledných 17 veľkých cien.

Predpokladá sa, že veľká časť ich výkonnostnej výhody pochádza z toho, ako aj vzduch prúdi pod podlahou auta. Súperi mali vzácnu príležitosť pozrieť si dizajn Red Bullu, keď Perezovo auto zdvihli preč po tom, čo havaroval počas Q1 v Monaku.

„Je príliš neslušné pozerať sa ľuďom na sukne,“ zavtipkoval Horner, keď sa ho spýtali, či ho znepokojuje odhalenie tajomstiev jeho auta.

Spodná časť Mercedesu W14 bola tiež odhalená, keď Lewis Hamilton počas záverečného tréningu havaroval na Mirabeau. „Tento víkend to bola trochu šou pre všetky tímy,“ povedal Horner. „Všetci boli niekedy vo vzduchu.“ Takže je to pre všetkých rovnaké.“

Horner však verí, že súperi Red Bullu už mali dobrú predstavu o tom, ako aj vyzerá podlaha ich auta.

„Obrázky podláh sú urobené v paddocku ako aj i okolo neho,“ povedal. „Prichádzajú dodávkami, pracujú s autami, rolety sú stiahnuté. Každý tím bude zamestnávať špionážnych fotografov, aby získali obrázky áut, keď sú rozložené na časti. Takže to je bežná prax.

„Nemyslel by som si, že je to prvý obrázok podlahy. Je to pravdepodobne prvýkrát, čo ho zavesili na žeriav. Ale všetky tímy sa zakaždým snažia o túto inteligenciu.“

Výkonný riaditeľ Aston Martin Tom McCullough si oddýchol, že ich auto nebolo vystavené rovnakým spôsobom. „Som si istý, že aerodynamika si dobre pozrie všetky autá, ktoré boli zdvihnuté,“ povedal. „Naše naše našťastie ešte nevyzdvihli.“ Skúsme to tak udržať.“

Dizajnéri F1 sa obzvlášť snažia vyhnúť sa…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu