pondelok, 29 mája, 2023

Honda mala „tvrdú spätnú väzbu“ na jej rozdelenie od Red Bullu. Mali kritici pravdu? · Fanúšikovia pretekov

Správa o najnovšom návrate Hondy do Formuly 1 bola považovaná za natoľko dôležitú, že dnes pred médiami vystúpil nie menej ako aj jej globálny generálny riaditeľ Toshihiro Mibe, aby to oznámil.

ako aj to urobil, Mibe sa odvolal aj na posledný výpadok spoločnosti z F1. To bolo oznámené pred menej ako aj tromi rokmi ako aj aj vstúpilo do platnosti na konci sezóny 2021, teda len pred 17 mesiacmi.

Mibe zdôraznil, že rozhodnutie prerušiť svoje vzťahy s Red Bullom, ktorý dotiahol Maxa Verstappena do šampionátu v roku 2021 s pohonnými jednotkami Honda, bolo pre spoločnosť „ťažké“. Vyvolalo to značnú diskusiu ako aj aj kritiku, v neposlednom rade preto, že Red Bull pokračoval v ovládnutí nasledujúcich dvoch sezón s použitím motorov vyvinutých spoločnosťou Honda.

„V roku 2020, keď sme oznámili naše rozhodnutie ukončiť našu účasť v F1, dostali sme od členov médií ako aj aj našich fanúšikov rôzne ostré reakcie,“ povedal Mibe. „Pre Hondu to bolo mučivé, ale nevyhnutné rozhodnutie, aby sme posilnili naše iniciatívy smerom k realizácii uhlíkovej neutrality.

Verstappen získal titul, keď sa Honda v roku 2021 poklonila

„Rozhodnutie prinieslo želaný efekt v našej spoločnosti. Medzitým by sme sa chceli úprimne poďakovať pretekárskym fanúšikom, ktorých nadšenie ako aj aj podpora našich aktivít v F1 boli zakaždým veľkou motiváciou. Budeme sa snažiť reagovať na ich jasot ako aj aj očakávania viac ako aj kedykoľvek predtým.“

Honda rýchlo zmenila svoje rozhodnutie vzdať sa F1. Už sa začalo pracovať na pohonnej jednotke pre nové predpisy pre rok 2026, ktoré bude používať Aston Martin.

Dokazuje však náhly obrat Hondy, že urobila chybu, keď odišla v prvom rade – ako aj aj že „tvrdá“ kritika, ktorej čelila, bola oprávnená?

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Je ľahké kritizovať odchod Hondy vo svetle úspechu, ktorý si užila s Red Bullom. Väčšina z toho však mala pred sebou, keď oznámila svoj odchod.

Honda, Circuit de Catalunya
Funkcia: Prečo je štvrtý odchod Hondy iný – ako aj aj čo hovorí o F1

Pod…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu