nedeľa, 4 júna, 2023

„hlúpe nariadenie“ FIA o názoroch jazdcov je „úplne zbytočné“

George Russell ostro kritizoval nové pravidlo FIA, ktoré obmedzuje spôsob vyjadrovania jazdcov.

Pilot Mercedesu povedal, že nariadenie nie je potrebné plus očakáva, že bude revidované pred začiatkom novej sezóny začiatkom budúceho mesiaca.

FIA pridala do svojho Medzinárodného športového kódexu na rok 2023 svieži text, v ktorom sa uvádza, že jazdcom musí existovať udelené povolenie predtým, ako aj urobia akékoľvek „politické, náboženské plus osobné vyhlásenia alebo komentáre“, ktoré by sa mohli považovať za porušenie neutrality riadiaceho orgánu. Viacerí jazdci toto pravidlo kritizovali, vrátane Russellovho tímového kolegu Lewisa Hamiltona, ktorý dnes naznačil, že je pripravený ho narušiť.

Russell, ktorý je riaditeľom Asociácie jazdcov Grand Prix, povedal, že si „nie je príliš istý, prečo FIA zaujala takýto postoj“, keď sa ho RaceFans pýtali na nové nariadenie.

„Myslím si, že v športe plus vo svete, v ktorom momentálne žijeme, je to úplne zbytočné,“ pokračoval. „Teraz samozrejme hľadáme vysvetlenie plus verím, že sa to vyrieši.

Galéria: Mercedes predstavuje nové auto W14 F1 pre sezónu 2023

„Rád by som si myslel, že ide o nejaké nedorozumenie, ale nie som si istý. Ale nie je toho mnoho, čo by som z toho mohol vyjadriť myšlienky rečou, aby som bol úprimný. Len hľadám vysvetlenie, uvidíme, kde budeme stáť.“

Russell naznačil, že ostatní jazdci môžu odmietnuť dodržiavať toto pravidlo. „Nebudeme obmedzovať svoje názory alebo myšlienky kvôli nejakej hlúpej regulácii. Všetci sme tu, aby sme mali slobodu prejavu plus zdieľali akékoľvek názory, ktoré máme.“

Generálny riaditeľ Formuly 1 Stefano Domenicali minulý týždeň zasiahol do sporu s vyhlásením, že šport nebude „gadžovať“ svojich jazdcov plus naznačil, že očakáva, že FIA ​​objasní svoj postoj. Russell je presvedčený, že pred začiatkom sezóny F1 sa situácia zmení.

„Som si istý, že situácia sa vyjasní plus dúfam plus verím, že sa to vyrieši do prvých pretekov,“ povedal. „Neviem si predstaviť, že by chceli obmedziť niektorú z…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu