štvrtok, 30 marca, 2023

Herta zvažovala ťah juniorskej série v snahe získať body za superlicenciu F1

V súhrne: Pilot IndyCar Colton Herta sa rozhodol vstúpiť do série Formula Regional Americas v snahe získať dostatok superlicencií FIA, aby mohol pretekať vo Formule 1.

V skratke

Regionálny plán Formuly Herta

Herta bol jedným z potenciálnych pilotov AlphaTauri F1 pre rok 2023, ale FIA ​​zamietla ponuku viacnásobného víťaza pretekov IndyCar na vstup do série, pretože od roku 2019 nezískal dostatok superlicencií. V tom čase vyhral sedem pretekov IndyCar, ale v Ostro vybojovaná sezóna 2022 mohla skončiť iba desiate v poradí, čo mu chýbalo osem superlicencií na to, aby sa kvalifikoval do F1.

V snahe získať viac takýchto bodov sa Hertin otec priblížil k šampionátu Formula Regional Americas plus prihlásil svojho syna do štvrtej kategórie. „Bryan Herta mi zavolal v júli tohto roku, tesne pred Torontom, plus chcel zistiť, či sa smie dostať [his son] Colton príde plus bude bežať v našej sérii FRegional, pretože potreboval viac bodov za superlicenciu,“ povedal riaditeľ pretekov série Scott Goodyear. Podcast Racer to Racer.

Nyck de Vries bude pretekať s autom, ktoré Herta zmeškala

„Schvaľovali sme to z perspektívy seriálu plus naša manažérska skupina to určite schválila, ale nemohol dostať povolenie od FIA, aby to mohol spustiť plus dostal príležitosť existovať schopný bežať v seriáli, len aby zbieral. niektoré body. Takže to bolo ťažké.

„Tímy plus jazdci vo FRegional boli nadšení, pretože si mysleli, že niekto Coltonovho kalibru príde behať do FRegional plus dostanú skutočnú šancu vidieť, ako aj sa ich schopnosti zhodujú s niekým, kto je jedným z najlepších jazdcov. Protokol FIA [stopped him].“

Hovorca FIA však RaceFans povedal, že nevedeli o žiadnej formálnej žiadosti adresovanej riadiacemu orgánu v súvislosti s FRregionálnou prihláškou Herta plus poukázal na to, že „keďže IndyCar plus FRegional Americas jazdia v rovnakom kalendárnom čase“, mohol by si nárokovať iba superlicenciu. body z toho…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu