nedeľa, 4 júna, 2023

Hamilton verí, že Mercedes smie opäť vyhrať tituly, keďže sa začínajú rokovania o novej zmluve · RaceFans

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff povedal, že „mal prvý rozhovor“ s Lewisom Hamiltonom o jeho zmluve jazdiť pre tím.

Sedemnásobný majster sveta pretekal za Mercedes od roku 2013. Jeho posledné predĺženie zmluvy ho udrží v tíme do konca tohto roka.

Hamilton predtým po skončení sezóny ponechal svoju zmluvu nevyriešenú, čo ho viedlo k uzavretiu jednoročnej zmluvy pred šampionátom v roku 2021. Wolff sa však domnieva, že dohoda o novej dohode by mala existovať jednoduchá.

„V minulosti sme uzavreli niekoľko takýchto zmlúv aj medzi jednotlivými opakovaniami sa menia len trochu, takže to zvyčajne nie je zložité okrem zrejmých podmienok,“ povedal médiám vrátane RaceFans pri predstavení nového tímového podvozku W14.

„Mali sme prvý rozhovor. Ale nechcem sa zaviazať k žiadnej časovej línii, pretože to nie je v tejto fáze dôležité pre neho ani pre nás. Trvá to celý rok aj my nájdeme ten správny čas.“

Hamilton vstupuje do sezóny 2023 F1 ako aj druhý najstarší jazdec na štartovom rošte, ale Wolff hovorí, že jeho vek nebude prekážkou pre predĺženie viacročného kontraktu.

„Myslím si, že vek 38 rokov nehrá žiadnu rolu pre túto ďalšiu zmluvu,“ uviedol Wolff. „Keď sa pozriete na to, ako aj špičkoví športovci na svete posunuli hranice, myslím na to [American footballer] Tom Brady, ktorý má 45 rokov aj je na ihrisku, hádže loptou aj je porazený. Takže vek nehrá žiadnu rolu.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„V zmysle zmluvnej situácie. Myslím si, že sme zakaždým našli dobré riešenia, ktoré odrážajú jeho hodnotu pre tím aj pre šport. aj na druhej strane si myslím, že Mercedes je miesto, kde chce existovať. Takže tieto veci nikdy neboli sporným bodom.“

Galéria: Mercedes predstavuje nové auto W14 F1 pre sezónu 2023

„Súlad medzi Hamiltonom aj Mercedesom je skvelý,“ povedal Wolff. „aj rovnako ako aj v minulých rokoch si myslím, že to spôsobilo väčšiu hystériu.“ [some in the media] že sme nič neoznámili….

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu