nedeľa, 4 júna, 2023

Hamilton pripúšťa, že Mercedes je „úzkostlivý“ vidieť, ako aj sa nové auto správa na trati · Fanúšikovia pretekov

Lewis Hamilton hovorí, že Mercedes je „starostlivý“ po prvý raz postaviť na trať W14, svoje nové auto pre nadchádzajúcu sezónu Formuly 1, aby „uvidelo, ako aj sa správa“.

Tím dnes ráno uviedol na trh svoje auto 2023 aj dnes v Silverstone uskutoční shakedown test s Hamiltonom aj jeho tímovým kolegom Georgeom Russellom.

Mercedes sa snaží odraziť od ťažkej sezóny 2022, kde po ôsmich po sebe idúcich sezónach, keď boli majstrami sveta, klesol na tretie miesto v poradí konštruktérov aj Russell bol ich najvyšším jazdcom v poradí na štvrtom mieste.

„Toto je najvzrušujúcejšia časť roka,“ povedal Hamilton pri predstavení W14. „Keď ste boli minulý týždeň v továrni, od vane až po všetky tieto malé prvky, ktoré sa spájajú, vychádzajú z rôznych častí továrne aj vidíte, ako aj sa spájajú aj všetko tak krásne zapadá.

„Len v úžase vidíte, akí úžasní sú dizajnéri, inžinieri, do akých detailov zachádzajú, keď sa pozriete do motorového priestoru, ako aj to všetko dokonale zapadá, stĺpiky, krídlo. Všetko.”

Galéria: Mercedes predstavuje nové auto W14 F1 pre sezónu 2023

Mercedes objavil „porpoising“ problém, ktorý trápil tím počas celého roku 2022 počas uvedenia jeho posledného nového auta. To podnietilo špekulácie, že tím bude tento rok presadzovať inú filozofiu dizajnu aj vzdať sa radikálneho tenkého dizajnu sidepodu W13.

Dnes predstavený W14 si však zachováva rovnakú úzku konfiguráciu ako aj jeho predchodca. Hamilton priznal, že by rád videl, ako aj sa vyriešil problém, ktorý viedol k jeho prvej minuloročnej sezóne bez víťazstiev.

„Všetci sa tešíme, že sa tam dostaneme aj uvidíme, ako aj sa to bude správať,“ povedal. „aj tiež vidieť, kde sú všetci ostatní.“

„Iný deň som sa trochu vydesil,“ dodal. „Na svete je takmer osem miliárd ľudí aj len 20 z nás to dokáže aj len dvaja z nás môžu jazdiť za tento tím. Takže sme takí…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu