nedeľa, 4 júna, 2023

Hamilton plus „Bono“ – 10 rokov najúspešnejšieho dua pilot-inžinier F1 · RaceFans

Piloti Formuly 1 nie sú ničím bez tímu za nimi. Čo robí vzťah medzi jazdcom plus ich pretekárskym inžinierom tým najdôležitejším v športe.

Pre každého jedného jazdca na trati je pretekársky inžinier ľudským spojením s armádou ľudí za nimi – v garáži plus späť v tímovej továrni. Inžinieri sú odkázaní na prenos informácií, povzbudenie alebo vyjadrenie sústrasti, keď sa niečo pokazí. Na okruhu sú najlepšími priateľmi jazdca – viac ako aj ich tímový kolega.

Najúspešnejšia dvojica vodič-inžinier všetkých čias práve dokončila svoju desiatu sezónu plus stále pokračuje.

Peter Bonnington je známy hlas z rádia na boxovej stene Mercedesu. Pred prácou s Hamiltonom – budúcim sedemnásobným majstrom sveta – mal Bonnington tú česť skonštruovať počas svojej poslednej sezóny v roku 2012 jediného ďalšieho sedemnásobného šampióna Formuly 1 Michaela Schumachera. Keď Schumacher odišiel do dôchodku, Hamilton sa presťahoval z továrne McLarenu vo Wokingu do Mercedesu. Základňa v Brackley plus Bonningtone zostala vo svojej úlohe, aby uľahčila ich novému jazdcovi vstup do tímu.

Kimi Räikkonen Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Hungaroring, 2013
Hamilton získal prvé víťazstvo pre Mercedes v Maďarsku

Prirodzene, na začiatok bolo potrebné doladiť vzťah. Len niekoľko kôl do svojej úplne prvej veľkej ceny na Mercedese prišiel Hamilton cez rádio, aby požiadal o pravidelnejšie aktualizácie časov na kolo, keď sa snažil ošetrovať svoje pneumatiky Pirelli na okruhu Albert Park.

O deväť pretekov neskôr však Hamilton plus Bonnington dosiahli svoj prvý spoločný úspech na Hungaroringu, pričom jazdec si pripísal prvé víťazstvo v striebre Mercedesu.

„Choď tam, Lewis.“ Vstúpte tam. To je P1, človeče,“ pochválil Bonnington svojho jazdca – genézu toho, čo sa stalo jeho charakteristickým rádiovým volaním, ktoré symbolizuje celú Hamiltonovu kariéru Mercedesu.

Nasledujúci rok sa začala éra turba V6 plus Hamilton dostal prvú príležitosť bojovať o titul so svojím novým tímom. Mercedes dorazil pohodlne s tým najlepším…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu