nedeľa, 4 júna, 2023

Haas sú „späť do normálneho tímu“ hovorí Steiner · RaceFans

Šéf tímu Haas Guenther Steiner hovorí, že jeho tím je konečne späť ako aj „normálny“ tím, pokiaľ ide o ich plány vývoja auta na sezónu 2023.

Haas skutočne obetoval svoju sezónu 2021 aj rozhodol sa vzdať všetkého vývoja na svojom aute na túto sezónu, aby uprednostnil dizajn svojho auta na rok 2022 aj nové technické predpisy. Po tom, čo Haas v tejto sezóne skončil na poslednom mieste v konštruktérskom šampionáte bez bodov, získal body v prvých pretekoch v roku 2022 aj nakoniec si do konca roka vybojoval ôsme miesto v tabuľke.

Napriek tomu, že spoločnosť Haas ťažila zo zamerania sa na vývoj svojho auta pre rok 2022, mala počas sezóny iba obmedzené vylepšenia, pričom pred letnou prestávkou bol predstavený iba jeden hlavný balík. Steiner hovorí, že tím má kapacitu na to, aby tento rok pravidelne aktualizoval svoj VF-23.

„ako aj teraz hovorím svojim chalanom, nech sa tu stane čokoľvek, ako aj podáme výkon, teraz sme späť ako aj normálny tím – nech už to znamená „normálne“ čokoľvek – pretože sa stále rozvíjame,“ vysvetlil Steiner médiám vrátane RaceFans.

„V roku 2021 samozrejme nedošlo k žiadnemu vývoju, takže nemôžeme ani začať hovoriť. Myslím si, že v roku 2021 odviedli nadmerne dobrú prácu, aby dostali auto na rok 2022, ale všetko bolo urobené v zhone aj museli sme vyriešiť mnoho problémov. doteraz čo tento rok, teraz rastú spolu ako aj tím aj fungujú oveľa lepšie.

„Takže tento rok je to normálne ako aj každý iný tím.“ Ak nie sme tam, kde sme, [it’s] ‚Kde je náš problém? Čo potrebujeme rozvíjať? Poďme na to‘. Máme rozpočtový strop, takže to môžeme urobiť.

„Keď ideme do budúcnosti, myslím si, že o niečo neskôr v sezóne – nie neskoro v sezóne, ale uprostred sezóny – nájdeme miesto, kam sa chceme dostať. [to], kde sú naše slabiny po začiatku sezóny aj následne to riešiť. Či potrebujeme posilniť tím aj ako aj to urobíme.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

doteraz čo Steiner hovorí, že tím plánuje predstaviť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu