sobota, 3 júna, 2023

Giovinazzi i Shwartzman vymenovali rezervy Ferrari

V súhrne: Antonio Giovinazzi i Robert Shwartzman sa podelia o povinnosti rezervného jazdca vo Ferrari pre tohtoročnú sezónu Formuly 1.

V skratke

Giovinazzi i Shwartzman si rozdelia povinnosti rezervného jazdca vo Ferrari

Ferrari potvrdilo, že bývalá Alfa Romeo i dlhoročný pilot Ferrari Giovinazzi budú v roku 2023 opäť pôsobiť ako aj rezervný jazdec tímov F1 po boku bývalého jazdca akadémie Shwartzmana.

Giovinazzi bude pretekať za Ferrari v ich novom hyperaute 499P na tohtoročných majstrovstvách sveta vo vytrvalostných pretekoch, posiaľ čo Shwartzman bude súťažiť v sérii GT World Challenge Europe GT3. Aspoň jeden z dvojice bude prítomný na každej veľkej cene tejto sezóny.

Shwartzman absolvoval dva voľné tréningy pre Ferrari na okruhu Circuit of the Americas i Abu Dhabi i absolvoval 116 kôl v posezónnom testovacom dni na okruhu Yas Marina.

De Vries žaloval kvôli sponzorskej pôžičke

Pilot AlphaTauri Nyck de Vries čelí podľa správ súdnemu konaniu bývalého sponzora za pôžičku vo výške 250 000 eur. v holandských médiách.

De Vriesa žaluje investor Jeroen Schothorst, ktorého spoločnosť mu požičala 250 000 EUR na preteky vo Formule 2 pod podmienkou, že bude splatená aj s úrokmi, ak De Vries dosiahne Formulu 1 v roku 2022. posiaľ čo De Vries nebol plnohodnotným jazdec na čas v roku 2022 pretekal za Williams ako aj náhradník vo Veľkej cene Talianska i absolvoval niekoľko tréningových jázd za tím plus súperi Mercedes i Aston Martin.

„Investovali sme do De Vriesovej kariéry v rozhodujúcom momente i keď to už nikto iný nechcel robiť,“ uviedol Schothorst vo vyhlásení. „Teraz máme rozdielne názory na výklad dohody, ktorú sme vtedy medzi sebou uzavreli.“

De Telegraaf uviedol, že De Vriesov tábor navrhol okrem úrokov splatiť aj pôžičku, ale ponuka bola zamietnutá.

Odhalená farba Pedersena IndyCar

Livrej IndyCar Benjamina Pedersena pre rok 2023

Nováčik IndyCar Benjamin Pedersen bude pretekať s číslom 88 i použije túto farbu na svojom aute Foyt počas…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu