sobota, 3 júna, 2023

Gasly plus Ocon testujú austrálske supercar

V súhrne: Castrol nasadzuje jazdcov Alpine F1 na Supercar Gen3 pred víkendom Veľkej ceny Austrálie.

V skratke

Alpskí vodiči skúšajú austrálske supercar

Propagačné povinnosti Pierra Gaslyho, Estebana Ocona plus Jacka Doohana pre Alpine pred víkendovou veľkou cenou zahŕňali vyskúšanie auta z populárnej austrálskej série Supercars na ovále Calder Park Raceway.

Trojica, plus šampiónka Extreme E Molly Taylor, ochutnala Ford Mustang GT postavený podľa najnovších technických predpisov série „Gen3“. Auto produkuje viac ako aj 600 koní z 5,4-litrového motora V8. Kvôli dažďu testovali pneumatiky s mokrou zmesou.

„To bolo šialené,“ povedal Gasly po svojom úteku. „Bolo to vlastne prvýkrát, čo som jazdil na ovále, bolo to neuveriteľné.“

Na margo pretekov v Supercars dodal: „Bathurst je určite na mojom bucket liste, určite sa tam chcem jedného dňa zúčastniť. Ocon povedal, že často jazdí na ikonickom okruhu Mount Panorama na simulátore Alpine.

Úprava DRS pre Melbourne

FIA odhalila umiestnenie štyroch DRS zón pre víkendovú Veľkú cenu Austrálie v Melbourne.

Minulý rok boli použité tri DRS zóny, hoci štvrtá bola pôvodne začlenená do dizajnu trate, ale po tréningu bola odstránená. Detekčný bod pre štvrtú zónu bol 45 metrov po šiestej zákrute plus aktivačný bod bol 140 metrov za panelom 11, ktorý sa nachádzal vedľa trate hneď za pravou križovatkou medzi zákrutou osem plus deväť.

Táto zóna DRS bola obnovená na rok 2023, pričom detekčný bod sa priblížil o päť metrov bližšie k šestke ako aj v minuloročnom pláne plus aktivačný bod bol o 10 metrov skôr. Druhá zóna DRS, ktorá začína po 10. zákrute, použije rovnaký detekčný bod ako aj prvá v kole.

Ďalšia zmena nastala pri výjazde z boxov. Tá teraz končí na druhej čiare bezpečnostného vozidla, ktorá predtým presahovala za ňu plus jej šírka sa zmenšila o štyri metre.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu