sobota, 3 júna, 2023

Gasly má po prvom alpskom behu „najlepší pocit, aký som kedy mal v sezóne“ · RaceFans

Pierre Gasly je v dobrej nálade, keď začína svoju prvú sezónu ako aj alpský jazdec i hovorí, že sa pred novým šampionátom nikdy necítil lepšie.

Tento 27-ročný hráč absolvuje svoj 109. štart vo veľkej cene, keď sa budúci víkend začne nová sezóna. Tucet týchto štartov prišiel počas jeho krátkeho pôsobenia v Red Bulle v roku 2019, ktoré začalo nekompromisne, keď počas predsezónneho testovania utrpel haváriu.

Zvyšok prišiel do AlphaTauri (predtým známy ako aj Toro Rosso), z ktorého prestúpil na konci minulého roka. Na konci minulej sezóny testoval auto Alpine 2022 v Yas Marina i po prvej polovici dnešného testu pre svoj čerstvý tím ho mohol porovnať s ich najnovším strojom.

„Je to najlepší pocit, aký som kedy zažil v sezóne, to je isté,“ odpovedal na otázku RaceFans v Bahrajne. „Určite som bol nadšený, že môžem naskočiť do auta i od prvého pocitu som celkom šťastný, celkom spokojný.

Pierre Gasly, Alpine, Bahrain International Circuit, predsezónny test 2023
Gasly mal produktívny štart do testovania F1

„Podarilo sa nám dokončiť väčšinu nášho programu. Auto reaguje dobre. Je to samozrejme mnoho nových parametrov i nových vecí, ktoré sa musím naučiť so zmenou tímu i novými inžiniermi, novým autom, novým prostredím, novými spôsobmi. Aj keď sedíte v miestnosti pre vodiča, veci sú trochu iné.

„Takže všetko je nové i musím si na to nové prostredie zvyknúť. Ale dosiaľ som naozaj spokojný s tým, ako aj ma tím privítal i ako aj prebiehala celá príprava cez zimu pred touto novou sezónou.“

Alpine vkladá veľké nádeje do svojho A523, ktorý je ľahší ako aj jeho predchodca i obsahuje revízie zamerané na zlepšenie jeho účinnosti i spoľahlivosti. Gasly hovorí, že je príliš skoro robiť pevné závery o tom, akí boli úspešní.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

„Ešte je priskoro na porovnávanie, pretože evidentne.“ [it’s] rôzne trate. Dnes ráno sme nehľadeli na výkon, hlavne preto, aby sme zajazdili udržateľné kolá i pokúsili sa pochopiť celkový obraz auta,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu