pondelok, 25 septembra, 2023

Gajan je podľa experta predurčený na post jednotky v NHL, prirovnal ho dvom hviezdam profiligy

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan sa v uplynulej sezóne dostal do povedomia odbornej verejnosti výkonmi v amerických súťažiach USHL ako aj i NAHL aj na ostatných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

Draft nováčikov do NHL

Podľa experta Daytona Reimera z portálu The Hockey Writers by mohlo zaznieť meno 19-ročného Popradčana v druhom či treťom kole tohtoročného draftu nováčikov do zámorskej NHL ako aj i možno aj skôr.

Prirovnal ho tiež k dvom hviezdam profiligy. Gajana vyhlásili za najlepšieho brankára ostatných MS hokejistov do 20 rokov. V budúcej sezóne bude chytať za tím Univerzity Minnesota-Duluth v súťaži NCAA.

Robustná postava ako aj i atletickosť

„Nemalo by trvať dlho, kým sa tam stane brankárskou jednotkou. Poskytne mu to mnoho priestoru na rozvoj. Na drafte by mal prísť na rad v úvode druhého či tretieho kola, no vzhľadom na heroické výkony na MSJ je tu malá šanca na záver prvého kola. Treba ho sledovať, lebo má potenciál…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu