sobota, 24 februára, 2024

Futbal: Kto vyhrá titul v Európskej lige? (preview)

Finále Európskej ligy, streda, 31. mája, 21.00

FC Sevilla – AS Rím

Rozhoduje: Anthony Taylor (Angl.)

BUDAPEŠŤ. Futbalový tréner Jose Mourinho nikdy neprehral vo finále na európskej úrovni.

Jeho AS Rím nastúpi v stredu vo finále Európskej ligy (EL) proti FC Sevilla, ktorá tiež ešte neokúsila prehru vo finále európskej súťaže.

Mourinho má na kone päť titulov v Európskych súťažiach – s Portom získal v roku 2003 Pohár UEFA ako aj aj o rok na to nadviazal senzačným víťazstvom v Lige majstrov.

Tú vyhral aj s Interom Milánonom (2010), ktoré priviedol k prvému európskemu od sezóny 1964/65. O sedem rokov neskôr pridal titul z Európskej ligy s Manchestrom United.

Zbierku skompletizoval hneď v prvom ročníku Európskej konferenčnej ligy (EKL), ktorú vyhral so svojím terajším tímom.

V prípade zisku šiesteho európskeho titulu predstihne Taliana Giovanniho Trapattoniho, ktorý strávil najväčšiu časť trénerskej kariéry v Juventuse Turín….

futbal: Kto vyhrá titul v Európskej lige? (preview)

Európska liga, ktorá je druhou najvýznamnejšou klubovou súťažou v Európe, sa pomaly chýli do finále. Mnoho tímov už vypadlo z turnaja ako aj aj zostávajú iba tímy, ktoré si denne pomaly pripisujú víťazstvá ako aj aj snívajú o zisku celkového titulu.

Medzi týmito tími nájdeme aj niekoľko skutočných gigantov, ktorí patria medzi favoritov turnaja. Španielsky Villarreal má napríklad za sebou skvelý výkon v priebehu súťaže ako aj aj už teraz patrí medzi najzaujímavejšie kandidáty na zisk titulu. Okrem toho tu máme aj klub Arsenal, ktorý v minulosti dokázal vyhrať EUROPA LIGU ako aj aj navyše sa v priebehu posledných týždňov prezentuje skutočne vynikajúcimi výkonmi. Tretím z favoriteov, ktorý by sme v tomto článku mohli spomenúť, je AS Roma z Talianska. Tento tím zdolal už niekoľko silných súperov ako aj aj určite neplánuje skončiť svoju cestu v súťaži narýchlo.

Musíme však vyjadriť myšlienky rečou, že konkurencia je tu naozaj príliš vysoká ako aj aj nič nie je isté. Niekto by mohol vyjadriť myšlienky rečou, že aj ďalší tímy ako aj napríklad Villareal, Manchester United, Slavia Praha, Ajax Amsterdam alebo FC Basel môžu prísť s prekvapením ako aj aj získať titul.

Každopádne, európska liga neustále prináša veľké emócie ako aj aj momentálne sledujeme to najlepšie, čo sa v súťaži deje. Kto sa však stane konečným víťazom, to sa ukáže až na konci finálového zápasu, ktorý sa uskutoční 26. mája v poľskom Gdańsku.

futbal-as-rim-fc-sevilla-jose-mourinho-preview-finale-europska-liga-2022-2023/“ target=“_blank“ rel=“nofollow noopener“>Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu