štvrtok, 23 marca, 2023

Formula 1: Rozšírený záujem po kontroverziách Mohameda Ben Sulayema

Mohammed Ben Sulayem bol zvolený za prezidenta FIA v decembri 2021

Ticho vo Formule 1 bolo tento týždeň ohlušujúce.

Týždeň po tom, čo sa Mohammed Ben Sulayem, prezident športového riadiaceho orgánu FIA, ocitol zapletený do dvoch samostatných kontroverzií, existujú všeobecné obavy.

„Každý si myslí, že musí odísť,“ povedal jeden šéf tímu Formuly 1 pod podmienkou anonymity. „To je určite všeobecný názor.“

Situácie, do ktorých sa 61-ročný Emirátčan ocitol, patrili k typom vecí, ktoré si zvyčajne vynútili rezignáciu politika alebo kapitána priemyslu.

Minulý týždeň sa začal komentármi Bena Sulayema ​​o hodnote F1, ktorú držitelia komerčných práv na tento šport, Liberty Media, označené ako aj „neprijateľné“.

aj skončilo sa to objavením sa mizogýnnych poznámok, ktoré boli zverejnené pred 20 rokmi na jeho vlastnej webovej stránke, ktorú už nie je možné vidieť online. „.

Povedal to minulý týždeň hovorca FIA tieto poznámky „neodrážajú presvedčenie prezidenta“ aj obhájil svoj „silný rekord v podpore žien aj rovnosti v športe“.

Žiadny tím F1 nekomentoval vznik týchto historických sexistických poznámok aj nikto nebol pripravený verejne odsúdiť správanie Bena Sulayema.

Jeden vysoký zdroj však pre BBC Sport povedal: „Bolo tam rozšírené znechutenie.“

Toto sú len posledné – aj pravdepodobne najvážnejšie – zo série kontroverzií počas 13 mesiacov prezidentovania Ben Sulayema.

V minulej sezóne to zahŕňalo uloženie zákazu jazdeckých šperkov, početné zlyhania vedenia pretekov, Ben Sulayem, ktorý na šesť mesiacov zablokoval rozhodnutie o zvýšení počtu víkendových pretekov v šprinte pre túto sezónu, aj zverejnenie kalendára pretekov na rok 2023 bez toho, aby to oznámil. F1 to robil.

Stále prichádzali.

Po prvé, došlo k zmene pravidiel, ktorá bola interpretovaná ako aj pokus zabrániť vodičom hovoriť na…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu