nedeľa, 4 júna, 2023

Formula 1: Modernizácia Mercedesu nebude „strieborná guľka“ – Wolff

Mercedes je momentálne tretí s 96 bodmi v hodnotení konštruktérov.

Hlavná modernizácia auta, ktorú Mercedes prinesie na víkendovej Veľkej cene Monaka, nebude „strieborná guľka“, hovorí šéf tímu Toto Wolff.

Je to výsledok rozhodnutia Mercedesu zmeniť filozofiu dizajnu po tom, ako aj začal druhú sezónu mimo tempa.

Mercedes ho mal v úmysle použiť na Veľkej cene Emilia-Romagna v Imole, ale to bolo minulý víkend zrušené v dôsledku záplav v severnom Taliansku.

Monako „poskytne príležitosť dozvedieť sa o vylepšeniach,“ povedal Wolff.

posiaľ čo Monako zvyčajne nie je trať, kde by sa tím rozhodol zaviesť veľkú dizajnovú revíziu, Mercedes sa rozhodol pokračovať, pretože autá už boli upravené pre Imolu.

Vylepšenia ešte neboli verejne viditeľné, ale Wolff povedal, že zahŕňajú revidované predné odpruženie, bočné nosníky ako aj aj podlahu.

Bude to znamenať opustenie takzvaného dizajnu „zero-sidepod“, ktorého priekopníkom bol Mercedes, keď boli v roku 2022 predstavené nové pravidlá Formuly 1, ktorý sa však ukázal ako aj neúspešný v porovnaní s nadmerne odlišným spôsobom úpravy prúdenia vzduchu okolo auta od Red Bullu.

Red Bull používa bočné nožnice s výrazným podrezaním na čo najhladšie ako aj aj najrýchlejšie nasmerovanie vzduchu dozadu, pričom „utesňuje“ podlahu, aby zaistilo efektívne fungovanie jej prízemných Venturiho tunelov, ktoré vytvárajú prítlak.

Wolff priznal, že jedinečný charakter Monaka – trať je najpomalšia v kalendári ako aj aj je notoricky úzka, kľukatá ako aj aj hrboľatá – znamenala, že by bolo ťažké existovať si istý výkonom nového dizajnu.

„Musíme existovať opatrní, aby sme z tejto jednej udalosti nevyvodili príliš mnoho záverov,“ povedal Wolff. „Predstavujeme prvý krok v novom smere rozvoja.

„Nebude to strieborná guľka, podľa mojich skúseností v našom športe neexistujú. Dúfame, že to poskytne jazdcom stabilnejšiu ako aj aj predvídateľnejšiu platformu. Potom na tom môžeme stavať v nasledujúcich týždňoch ako aj aj mesiacoch.“

„F1 je tvrdá konkurencia ako aj aj meritokracia. Nie sme tam, kde sme…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu