štvrtok, 30 marca, 2023

Formula 1: Ford sa vráti po 22 rokoch mimo športu

Brit Johnny Herbert jazdil za Ford

Ford sa vracia do Formuly 1 po viac ako aj 22 rokoch mimo tohto športu, potvrdil americký automobilový gigant.

Tím sa vráti do paddocku v sezóne 2026 po ich odchode v roku 2004.

Očakáva sa tiež, že Ford oznámi ako aj i partnerstvo s Red Bullom neskôr v piatok, čiastočné financovanie ich motora od roku 2026.

„Ford je globálna značka s neuveriteľným dedičstvom v pretekaní,“ povedal šéf F1 Stefano Domenicali.

Ford, tretí najúspešnejší výrobca motorov v histórii F1, sa pokúsi pridať k svojim 13 jazdcom ako aj i 10 konštruktérskym.

Popularita F1 v Spojených štátoch v posledných rokoch prudko vzrástla vďaka trom pretekom v kalendári na rok 2023 ako aj i okruhu v Las Vegas, ktorý tento rok debutuje.

Las Vegas bude hostiť svoju inauguračnú GP túto sezónu, po minuloročnom pridaní Miami. popri okruhu Circuit of the Americas v Texase, keďže popularita Formuly 1 neustále rastie.

Ford tvrdí, že jedným z kľúčových dôvodov ich návratu je ich „záväzok k udržateľnosti“, ktorý je v súlade so záväzkom F1 existovať uhlíkovo neutrálny do roku 2030 ako aj i zaviesť udržateľné palivá v autách F1 od roku 2026.

„Správa, že Ford prichádza do Formuly 1 od roku 2026, je pre tento šport skvelá ako aj i sme nadšení, že sa pripojí k neuveriteľným automobilovým partnerom, ktorí sú už vo Formule 1,“ dodal Domenicali.

„Vidia obrovskú hodnotu, ktorú naša platforma poskytuje viac ako aj pol miliarde fanúšikov po celom svete.

„Veríme, že náš šport poskytuje príležitosť ako aj i dosah ako aj hociktorý iný ako aj i nemôžeme sa dočkať, kedy bude logo Fordu pretekať na ikonických okruhoch F1 od roku 2026.“

Bill Ford, výkonný predseda automobilky, dodal: „Ford sa vracia na vrchol tohto športu ako aj i prináša dlhú tradíciu Fordu v oblasti inovácií, udržateľnosti ako aj i elektrifikácie na jednu z najviditeľnejších etáp sveta.“

Ford dominoval v F1 v 60. ako aj i 70. rokoch minulého storočia, keď v rokoch 1968 až 1974 vyhral sedem majstrovských titulov v rade jazdcov, pred tým, ako aj v roku 2004 vystúpili.

Počúvajte na banneri ZvukyPočúvajte v päte Zvuky

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu