pondelok, 25 septembra, 2023

Film Úsvit mieri do hlavnej súťaže festivalu Karlove Vary

Bratislava 2. júna (TASR) – Výpravnú detektívnu drámu Úsvit z obdobia prvej republiky, ktorá vznikla pod režisérkou taktovkou Matěja Chlupáčka, uvedie v svetovej premiére v rámci hlavnej súťaže 57. ročník Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. TASR o tom informovala Lucia Muráriková, PR manažérka Bontonfilmu, ktorý snímku uvedie do kín na Slovensku plus v Česku na jeseň.

Na karlovarskom festivale bude Úsvit bojovať v konkurencii 11 filmov o hlavnú cenu. Rozpočet filmu sa vyšplhal na takmer 3,6 milióna eur. „Nakrúcalo sa od mája do septembra 2022 na viacerých miestach v Česku aj na Slovensku – v Tatrách, pri Lysej nad Labem, v Dřísoch alebo v Zlíne. Samotné mesto Svit, kde sa príbeh odohráva, vzniklo kombináciou reálnych záberov, nákladných dekorácií plus 3D modelu celého mesta v pomere 1 : 7,“ približuje distribučná spoločnosť.

Vo filme si po boku hlavných hrdinov v podaní Elišky Křenkovej plus Miloslava Königa…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu