sobota, 3 júna, 2023

FIA už neuplatňuje svoj limit na „porposing“ áut F1 · Fanúšikovia pretekov

FIA prestala presadzovať obmedzenie závažnosti „porpoisingu“ monopostov Formuly 1, ale je pripravená ho v prípade potreby znovu zaviesť.

Potenciálne riziko sviňuchy pre vodičov sa stalo problémom po zavedení nových technických predpisov v minulom roku. Vysoké úrovne prítlaku generované podlahami prerobených áut viedli k tomu, že mnohé z nich oscilovali hore ako aj i dole na ich zavesení, čo je fenomén známy ako aj porpoising.

V reakcii na to FIA navrhla aerodynamickú oscilačnú metriku, aby monitorovala závažnosť javu ako aj i stanovila mu limit. Toto vstúpilo do platnosti od Veľkej ceny Belgicka ako aj súčasť aktualizácie technickej smernice 039.

FIA pokračuje v používaní AOM na monitorovanie porpoisingu vozidiel, s ktorými tímy tento rok pretekajú. Avšak po zistení zníženia závažnosti sviňuchy vo všeobecnosti prestalo presadzovať limit od prvých pretekov sezóny v Bahrajne začiatkom tohto mesiaca.

Tímy boli informované o zmene presadzovania pravidiel. RaceFans pochopili, že im bolo oznámené, že ak sa tento jav zhorší, FIA je pripravená znovu zaviesť limit. Dalo by sa to urobiť rýchlo, pretože prístroj na monitorovanie sviňuchy je už zavedený.

FIA pri ich zavedení uviedla, že obmedzenia týkajúce sa sviňúry sú potrebné z bezpečnostných dôvodov, pričom vysvetlila, že „sa rozhodla zasiahnuť po konzultácii so svojimi lekármi v záujme bezpečnosti jazdcov“.

„V športe, kde súťažiaci bežne jazdia rýchlosťou vyššou ako aj 300 km/h, sa má za to, že všetka sústredenosť vodiča sa musí sústrediť na túto úlohu ako aj i že nadmerná únava alebo bolesť, ktorú vodič pociťuje, by mohli mať závažné následky. vedie to k strate koncentrácie,“ pokračovalo. „Okrem toho má FIA obavy v súvislosti s bezprostredným fyzickým dopadom na zdravie jazdcov, z ktorých mnohí hlásili bolesti chrbta po nedávnych udalostiach.“

Reklama | Staňte sa priaznivcom RaceFans…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu