štvrtok, 30 marca, 2023

FIA stanovuje časový limit, kedy sa bývalí prezidenti môžu pripojiť k tímom F1 · RaceFans

FIA zaviedla nové nariadenie, ktoré bráni seniorom v riadiacom orgáne pripojiť sa k tímom Formuly 1 alebo inej série krátko po odchode z funkcie.

čerstvý článok 9.17 Medzinárodného športového kódexu definuje obmedzenia v činnostiach, ktoré sa vzťahujú na jeho prezidentov ako aj aj zástupcov prezidenta športu, keď opustia svoje funkcie.

Cieľom tohto pravidla je zabrániť tomu, aby akýkoľvek tím získal výhodu dôverných informácií, ktoré títo jednotlivci mohli získať počas svojho pôsobenia v riadiacom orgáne športu. Vyšší funkcionári FIA sú zasvätení do citlivých detailov týkajúcich sa aktivít tímov, ako aj sú zverejnenia v ich podaní o rozpočtovom strope.

V novom pravidle sa uvádza: „Pretekár prihlásený do šampionátu FIA nesmie využívať alebo využívať služby bývalého prezidenta FIA alebo bývalého zástupcu prezidenta FIA pre šport (či už ako aj zamestnanca, nezávislého dodávateľa, konzultanta alebo inak), kým uplynulo šesť mesiacov odo dňa, keď prestali zastávať funkciu prezidenta alebo zástupcu prezidenta pre šport (podľa potreby), pričom uvedený súťažiaci v žiadnom prípade nesmie bez časového obmedzenia získavať, využívať alebo využívať dôverné informácie získané bývalý prezident FIA alebo bývalý prezident-delegát FIA pre šport počas svojho mandátu.“

Jean Todt, ktorého pred 12 mesiacmi nahradil súčasný prezident FIA Muhammed ben Sulayem, je jedinou žijúcou osobou, ktorá predtým zastávala túto úlohu ako aj aj je tiež čestným prezidentom FIA. Pokračuje v práci na mnohých mimopretekových záležitostiach, za ktoré bol predtým zodpovedný, pričom svoje úsilie sústreďuje na vedenie práce Organizácie Spojených národov na zlepšovaní bezpečnosti na cestách.

Jeho bývalý zástupca pre šport Graham Stoker kandidoval za prezidenta FIA, ale prehral s ben Sulayem. Stokerovým nástupcom vo funkcii námestníka prezidenta pre šport je spolujazdec Robert Reid, víťaz majstrovstiev sveta v rely.

V ďalšej aktualizácii MSR bol zoznam zamestnancov tímov F1, ktoré sa musia zaregistrovať na FIA…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu