pondelok, 25 septembra, 2023

FIA skracuje dve najdlhšie DRS zóny F1 na trati Veľkej ceny Miami · RaceFans

FIA skrátila dĺžku dvoch zón DRS na medzinárodnom autodróme v Miami napriek tomu, že niektorí jazdci kritizovali podobnú zmenu v predchádzajúcich pretekoch.

Okruh s dĺžkou 5,412 km, ktorý tento víkend hostí Veľkú cenu Miami, má tri samostatné zóny DRS, z ktorých každá sa nachádza na svojich najdlhších úsekoch na plný plyn.

Po úvodných pretekoch vlani v máji bude okruh opäť vidieť, že každý z troch detekčných bodov zostane na rovnakom mieste aj v roku 2023 – prvý na výjazde z ôsmej zákruty, druhý na výjazde zo zákruty 16 na najdlhšiu rovinku okruhu ako aj aj záverečná výstupná zákruta 17.

Prvá ako aj aj druhá aktivačná zóna sa však posunuli o 75 metrov ďalej po rovinkách, ako aj tomu bolo v roku 2022, čím sa v oboch prípadoch skrátila celková dĺžka zón DRS. Tretia ako aj aj posledná zóna DRS, ktorá vedie pozdĺž jamkovej rovinky, zostáva nezmenená.

Je to druhé kolo za sebou, v ktorom FIA zmenšila zóny DRS, po podobnom pohybe počas víkendovej Veľkej ceny Azerbajdžanu v Baku. doteraz čo počas pretekárskeho víkendu v Baku sa prebojovali do vedenia v najdlhších zónach DRS v šprinte aj vo veľkej cene, počas posledných 31 kôl nedošlo k žiadnemu predbiehaniu o umiestnenie v prvých ôsmich pozíciách.

Víťaz Veľkej ceny Azerbajdžanu Sergio Perez po pretekoch povedal, že nesúhlasí s rozhodnutím zmenšiť zónu DRS počas pretekárskeho víkendu v Baku.

„Mám pocit, že tieto autá generujú o niečo väčší prítlak ako aj aj tým, že vytvárajú o niečo väčší prítlak, má auto za sebou o niečo väčší problém, aby ho nasledovalo,“ vysvetlil Perez. „Takže podľa môjho názoru nebolo správne skrátiť DRS, pretože predbiehanie je čoraz ťažšie ako aj minulý rok samo o sebe, takže je to niečo, čo by sme mali preskúmať.“

Mapa tratí pre medzinárodný autodróm Miami, 2021
Mapa tratí medzinárodného autodrómu Miami

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Veľká cena Miami 2023

Prezrite si všetky články 2023 Miami Grand Prix

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu