nedeľa, 4 júna, 2023

FIA pripomína tímom F1, že oslavy oplotenia boxov zostávajú zakázané · Fanúšikovia pretekov

Riaditeľ pretekov FIA Formuly 1 Niels Wittich pripomenul tímom, že podľa Medzinárodného športového kódexu je dovolené personálu preliezť plot v boxoch.

Členovia tímu oslavujúci jazdcov, ktorí dokončili preteky preliezaním záchytného oplotenia pozdĺž boxovej uličky, boli v priebehu rokov bežným javom, ale technicky zostávajú zakázané podľa Prílohy H, článok 2.3.2 FIA MŠP.

Tréning bol pôvodne zakázaný FIA pre sezónu 2006. Členom tímu je naďalej zakázané liezť na oplotenie pozdĺž boxovej uličky na oslavu, pričom článok 2.3.2 uvádza, že „personál je kedykoľvek zakázaný liezť na ploty z trosiek boxovej steny. Akékoľvek konanie tímu porušujúceho tento zákaz bude oznámené športovým komisárom.“

Personál Red Bullu bol videný preliezať plot na oslavu, keď Sergio Perez prevzal šachovnicovú vlajku v Jeddahu. Mechanici Ferrari ako aj i Mercedesu tiež preliezli oplotenie boxov počas osláv, keď ich tímy vyhrali v roku 2022. Žiadny z týchto incidentov neviedol k žiadnemu vyšetrovaniu zo strany stewardov.

Wittich do svojich poznámok riaditeľa pretekov pre víkendovú Veľkú cenu Austrálie zahrnul odkaz na článok 2.3.2, ktorý im pripomenul, že lezenie na stenu boxov zostáva zakázané.

Ide o najnovšie zo série snáh športového riadiaceho orgánu posilniť uplatňovanie existujúcich pravidiel. Minulý rok FIA zakázala jazdcov, ktorí mali na sebe spodnú bielizeň, ktorá nespĺňala ohňovzdorné predpisy, ako aj i presadila zákaz nosenia šperkov ako aj i piercingov počas jazdy.

Po prevzatí funkcie riaditeľa pretekov F1 Wittich zopakoval aj ďalšie aspekty športových predpisov. Tie zahŕňali používanie maľovaných čiar na okraji tratí na dôsledné definovanie limitov trate podľa ustanovení článku 33.3 ako aj i zabránenie jazdcom „zahlcovať“ súperov pri reštarte pretekov ťahaním vedľa nich podľa Safety Car, ako aj je popísané v článku 55.14.

Dodatok H – článok 2.3.2

Obmedzenie personálu

Organizátorom pretekov pripomíname, že…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu