sobota, 3 júna, 2023

FIA kritizovala za „absurdné“ pravidlo, ktoré bráni jazdcom hovoriť

V súhrne: Politický zásah FIA sa blíži k obmedzeniu ľudských práv, tvrdí organizácia zastupujúca športovcov.

V skratke

Telo športovcov vyzýva FIA na obmedzovanie slobôd súťažiacich

Globálny športovecMedzinárodné hnutie vedené športovcami označilo nové obmedzenie FIA ​​na politické vyhlásenia pretekárov v motoristickom športe za „absurdné“ plus vyhlásilo, že riadiaci orgán „nesmie“ obmedzovať ľudské práva jazdcov.

„Šport bez športovcov neexistuje. Je nehorázne pokrytecké hovoriť športovcom, aby sa držali svojho športu plus vyhýbali sa politike, posiaľ čo FIA neustále využíva politiku vo svoj prospech,“ uviedol Rob Koehler, generálny riaditeľ Global Athlete, vo vyhlásení pre RaceFans.

„Sloboda prejavu je základným ľudským právom plus pravidlá športu nemôžu nahradiť ľudské práva. Mnoho ľudí vzhliada k športovcom ako aj k agentom zmeny. Príkladom FIA je, že každé dieťa, mládež plus dospelý, ktorí sledujú šport, by mali mlčať o otázkach sociálnej spravodlivosti. Je to jednoducho nesprávne. Hanba FIA. Športovci sú v prvom rade ľudia, až potom športovci.

„Článok 19 Všeobecnej deklarácie ľudských práv hovorí: „Každý má právo na slobodu presvedčenia plus prejavu; toto právo zahŕňa slobodu zastávať názory bez zasahovania“. Športové pravidlá nesmú mať možnosť obmedziť toto právo. Čo ďalej, odoberú vodičom právo voliť? Je to úplne absurdné.“

Globálna futbalová FIFA plus olympijské výbory už v minulosti podnikli kroky na obmedzenie politickej aktivity súťažiacich počas podujatí. Koehler povedal, že dúfa, že „vodiči urobia to isté“ ako aj olympijskí športovci, ktorí zaujali postoje, ktoré viedli k uvoľneniu takýchto pravidiel.

Schumacher plus Vettel sa opäť zišli pre RoC

Mick Schumacher bol ohlásený ako aj posledná prihláška na Preteky šampiónov 2023, čo znamená, že opäť vytvorí tím Nemecka spolu so Sebastianom Vettelom na podujatí Pohár národov.

Dvojica sa prvýkrát spojila v roku 2019,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu