utorok, 26 septembra, 2023

Ferrari urobilo „príliš mnoho chýb“, ale výmena pozícií nebola jedna

Ferrari premárnilo svoju šancu na lepší výsledok vo Veľkej cene Maďarska tým, že v pretekoch urobilo príliš mnoho chýb, priznal šéf tímu Frederic Vasseur.

Stál však za ich rozhodnutím zmeniť priebežné poradie svojich jazdcov načasovaním ich posledných zastávok v boxoch.

Charles Leclerc zažil mimoriadne frustrujúci deň, keď sa zo šiesteho miesta na štartovom rošte prešmykol aj skončil siedmy. Stratil čas pomalou zastávkou v boxoch aj bol potrestaný za prekročenie rýchlostného limitu, keď prišiel. K jeho frustrácii prispelo aj chybné rádio aj hadička na nápoje.

Vasseur povedal, že tím musí prehodnotiť svoje rozhodnutia aj chyby, ktorých sa dopustil počas pretekárskeho víkendu, ktorý bol prvým pokusom o experiment Formuly 1 s pravidlami alternatívneho prideľovania pneumatík. Verí, že tieto chyby prispeli k jeho zlému výsledku viac ako aj výkon auta.

„Myslím si, že najskôr budeme potrebovať čas, aby sme pochopili, čo sme urobili dobre aj čo zle,“ povedal Vasseur po pretekoch. „Formát bol iný aj nie je také ľahké analyzovať dokonalý víkend aj potrebujete získať všetky výsledky, aby ste na tom mohli urobiť retro-inžinierstvo.

„Myslím si však, že na našej strane je to oveľa viac tým, že sme urobili príliš mnoho chýb od začiatku až do konca.“ Nie je to len o zastávke v boxoch alebo o vjazde do boxov alebo o kvalifikácii alebo manažmente pneumatík.

„Nakoniec bol potenciál pravdepodobne lepší ako aj to, čo sme ukázali včera. Dnes, aspoň s Charlesom, sme na preteky stratili 20 sekúnd.“

Carlos Sainz Jnr skončil o jedno miesto za svojím tímovým kolegom. Preteky začal na mäkkej zmesi pneumatík v snahe získať späť miesta po tom, čo sa v kvalifikácii nedostal do top 10. Pred víkendom Ferrari očakávalo, že Hungaroring bude vyhovovať ich autu lepšie ako aj predchádzajúcemu dejisku Silverstone, aj Vasseur priznal, že boli sklamaní, že obe autá skončili mimo prvej päťky.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„Nie je to výsledok, ktorý sme očakávali…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu