piatok, 31 marca, 2023

Ferrari tiež mení Sainzov motor pre preteky v Jeddahu „ako aj ďalšie opatrenie“ · Fanúšikovia pretekov

Ferrari pre druhé preteky sezóny vymenilo motor Carlosa Sainza Jnra, no na rozdiel od svojho tímového kolegu nebude trestať.

Sergio Perez aj Lando Norris si tento víkend tiež zobrali nové diely pohonnej jednotky, ale aj oni zostávajú v rámci svojej alokácie na sezónu aj nebudú musieť znášať štart na štartovom rošte.

Keď sa na okruhu Jeddah Corniche začala prvá trať víkendu, FIA potvrdila, že tri tímy namontovali do svojich áut nové diely pohonnej jednotky.

Po Leclercovom odchode z úvodnej Veľkej ceny Bahrajnu Ferrari namontovalo do svojho auta čerstvý motor MGU-H aj riadiacu elektroniku. Ten je jeho tretím v sezóne, čo znamená, že dostane automatickú penalizáciu troch miest.

doteraz čo Sainz dokončil preteky v Bahrajne, Ferrari vo svojom aute vymenilo aj spaľovací motor. Hovorca tímu potvrdil, že zmena bola vykonaná „ako aj ďalšie preventívne opatrenie“.

McLaren vymenil väčšinu pohonnej jednotky Mercedesu Landa Norrisa po tom, čo ho problém prinútil urobiť počas Veľkej ceny Bahrajnu šesť zastávok v boxoch, aby mohol existovať pretlakovaný pneumatický systém. Povedal, že problém je „zriedkavý“ aj neočakáva, že sa bude opakovať tento víkend, na čo má čerstvý motor, turbodúchadlo, MGU-H, MGU-K aj výfuk.

Perez, ktorý skončil druhý v úvodných pretekoch sezóny, má vo svojom aute čerstvý zásobník energie aj riadiacu elektroniku Red Bull Honda. Ten je posledným novým príkladom, ktorý si smie vziať bez toho, aby utrpel trest. Red Bull tiež vymenil prevodovku v Perezovom RB19, ale nebude potrestaný.

Tento článok bude aktualizovaný

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

Veľká cena Saudskej Arábie 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Saudskej Arábie 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu