sobota, 3 júna, 2023

Ferrari si dosiaľ užívalo „najpozitívnejší“ piatok, ale nečakajte, že bude výzvou pre fanúšikov Red Bull · RaceFanúšikov

Naozaj potrebuje Formula 1 tri hodiny neobmedzeného tréningu počas víkendu veľkých cien?

V nekonečných kľukatiach F1 medzi akýmikoľvek spornými témami, ktoré momentálne dominujú diskusiám v mediálnom pere, ako aj aj zákulisným stretnutiam v paddocku, sú teraz na rade piatkové voľné tréningy. Bez ohľadu na to, ako aj sa môžu cítiť tradicionalisti, zdá sa, že éra troch neobmedzených hodín behu každý pretekársky víkend nemusí existovať pre tento svet dlhá.

Je preto iróniou, že napriek dvom stretnutiam, ktoré sa v piatok konali v okolí Albert Parku, existuje tak trochu zmysluplných údajov, ktoré by sa dali použiť na vytvorenie skutočného obrazu o tom, ako aj bude pravdepodobne prebiehať zvyšok víkendu Veľkej ceny Austrálie. Vďaka búrlivej zmesi zelenej trate, poruchám GPS, ktoré spôsobujú dopravné problémy, ako aj aj prerušeniam červenej vlajky ako aj aj dažďu, sa tímy po piatkovom tréningovom dni ocitli neistejšie ako aj zvyčajne.

Rýchlo ako aj aj voľne

Ale jeden záver, ktorý nebol záhadou ani prekvapením, bol, že Red Bull má serióznu rýchlosť, čo preukázal Max Verstappen, ktorý v piatok zaznamenal najrýchlejší čas. Jeho najlepšie kolo s hodnotou 1’18,790, ktoré dosiahol na mäkkých pneumatikách, sa nielen v prvom tréningu dostalo na prvé miesto v rebríčkoch, ale zostalo bezkonkurenčné aj počas druhého tréningu. Najbližšie za ním bol Fernando Alonso, ktorý v druhom tréningu zaznamenal len o desatinu sekundy pomalší čas, aj keď na teoreticky pomalších pneumatikách so strednou zmesou.

ako aj jeden z najrýchlejších okruhov v kalendári s rovnakým dôrazom na zaťaženie prednej pneumatiky v zákrutách ako aj aj trakciu v niekoľkých pomalých zákrutách by sa Melbourne malo dobre hodiť pre RB19. Verstappen ako aj aj jeho tímový kolega Sergio Perez boli počas dňa na vrchole rýchlostnej pasce – o 6 km/h pred Mercedesom Lewisa Hamiltona ako aj aj takmer 10 km/h pred Alonsovým Aston Martinom.

Max Verstappen, Red Bull, Albert Park, 2023
Verstappen išiel najrýchlejšie, no mal problémy s pneumatikami

Ale napriek tomu, že išiel najrýchlejšie, Verstappen vyzeral v aute najmenej pohodlne ako aj kedykoľvek na začiatku sezóny –…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu