nedeľa, 4 júna, 2023

Ferrari neponúklo Hamiltonovi zmluvu, hovorí šéf tímu Vasseur · RaceFans

Šéf tímu Ferrari Frederic Vasseur rozhodne odmietol správy, že tím dal ponuku Lewisovi Hamiltonovi.

Novinová správa zo začiatku tohto týždňa tvrdila, že tím predložil osemcifernú ponuku na zabezpečenie služieb Hamiltona, ktorému vyprší zmluva s Mercedesom na konci tejto sezóny.

Ale Vasseur dal jasne najavo, že žiadna taká ponuka nebola. „Dokonale viete, že v tejto fáze sezóny budete mať každý týždeň iný príbeh,“ povedal médiám v Monaku. „ako aj aj my neposielame ponuku Lewisovi Hamiltonovi.“ My sme to neurobili.“

Šéf Ferrari vtipne odkázal na ďalšie nedávne príbehy, v ktorých tvrdil, že jeho jazdcom Charlesovi Leclercovi ako aj aj Carlosovi Sainzovi mladšiemu dvorili súperi. „Mohol by som rečou dať na vedomie, že pred dvoma týždňami si poslal Sainza do Audi, pred týždňom poslal Leclerca do Mercedesu, teraz som sám!“ povedal.

Vasseur viedol Hamiltona vo svojom tíme ART GP2 (teraz Formula 2) v roku 2006 ako aj aj vyhral šampionát. Dvojica zostáva v dobrých podmienkach, ale neuskutočnili sa žiadne rozhovory o zmluve, povedal.

„Neviedli sme diskusie. Myslím si, že každý jeden tím na štartovom rošte by chcel mať Hamiltona v jednej fáze. Myslím, že by bola blbosť niečo také nepovedať.

„Ak hovorím s Hamiltonom, hovorím o posledných 20 rokoch, diskutoval som s Hamiltonom takmer každý jeden víkend. Nechcem sa zastaviť, aby som s nimi diskutoval, pretože ma prenasleduješ.“

Prinášame správy z F1 od zdroja

RaceFans sa snaží svojim čitateľom prinášať novinky priamo od kľúčových hráčov Formuly 1. Dokážeme to čiastočne vďaka štedrej podpore našich priaznivcov RaceFans.

Prispením 1 £ mesačne alebo 12 £ ročne (alebo ekvivalentom v iných menách) môžete pomôcť pokryť náklady spojené s produkciou originálnej žurnalistiky: cestovanie, písanie, tvorba, hosťovanie, kontaktovanie ako aj aj rozvoj.

Naši čitatelia nás hrdo podporujú už viac ako aj 10 rokov. Ak sa vám páči naše nezávislé spravodajstvo, zvážte, či sa stanete podporovateľom RaceFans ešte dnes. ako aj bonus všetky naše…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu