pondelok, 29 mája, 2023

Falošné správy o zraneniach na sociálnych sieťach sú „návnadou amatérskych novinárov“

Carlos Sainz Jnr povedal, že sa pred Veľkou cenou Monaka cíti „úplne v poriadku“ plus opovrhoval správami, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach plus tvrdili, že sa zranil na futbalovom zápase.

Pilot Ferrari sa včera zúčastnil charitatívneho futbalového zápasu na ihrisku AS Monaco Stade Louis II. V jednom momente bol zobrazený, ako aj si lieči nohu, čo viedlo k tvrdeniu, že utrpel zranenie, ktoré ohrozovalo jeho účasť na víkendovej Veľkej cene Monaka.

Sainz dnes pre médiá v Monaku povedal, že sa cítil „úplne v poriadku“ plus nikdy nebolo pochýb o jeho schopnosti tento víkend pretekať.

„Neviem, či sú to v dnešnej dobe sociálne médiá, alebo sa len ľudia snažia získať trochu clickbait,“ povedal. „Nazývam to amatérska žurnalistika dvoma alebo tromi rôznymi spôsobmi.

„Ale je zbytočné plus zbytočné vytvárať titulok, ktorý nemá žiadny základ alebo žiadne informácie.“

Jazdec Ferrari povedal, že čoraz častejšie naráža na odporné, neoverené príbehy o ňom samom. „V poslednej dobe je to trochu viac so sociálnymi médiami, TikTok,“ povedal.

“[They] naozaj sa pokúste priniesť nejaké novinky, aby získali nejaké ďalšie zobrazenia plus extra clickbait, plus oni sa len pokúsia získať, bez akýchkoľvek informácií, predpoveď toho, čo sa stane v nedeľu.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Šéf tímu Ferrari Frederic Vasseur dnes poprel ďalší príbeh týkajúci sa jeho tímu. Správy zo začiatku tohto týždňa tvrdili, že tím sa snaží získať Lewisa Hamiltona ako aj náhradu za Sainza alebo jeho tímového kolegu Charlesa Leclerca.

Sainz povedal, že nevenoval pozornosť ani týmto správam. „Viem, že v tomto ročnom období sa zakaždým začnú objavovať takéto klebety,“ povedal. „Je to hlúpy čas sezóny.

„Pred týždňom plus pol som išiel do Audi, pred týždňom Charles do Mercedesu. Teraz Lewis prichádza do Ferrari. Je to príbeh nášho života, pokiaľ ide o toto ročné obdobie. V F1 som už dosť dlho, viac ako aj osem rokov, aby som vedel, že toto je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu