nedeľa, 4 júna, 2023

F1 potrebuje „Američana Maxa Verstappena“, aby zaujala Spojené štáty americké

V súhrne: Šéf tímu Red Bull Christian Horner očakáva, že vyhliadky Logana Sargeanta na úspech sú príliš „obmedzené“, aby mali skutočný vplyv na popularitu tohto športu v Spojené štáty americké.

V skratke

„Predstavte si, že by existoval Američan Max Verstappen“ – Horner

Horner vyjadril pochybnosti o tom, aký presahujúci priemerné veličiny vplyv bude mať Sargeant na Williams, tím, ktorý skončil na šampionáte v roku 2022 posledný. „Je skvelé ho tam mať ako aj aj je to talentovaný mladý chalan [but] bude obmedzený v tom, čo smie robiť,“ povedal pre New York Post.

Šéf tímu Red Bull hovorí, že Amerika potrebuje jazdca v konkurencieschopnom aute, aby zvýšila popularitu tohto športu rovnako ako aj Fernando Alonso ako aj aj Sergio Perez vo svojich domovských krajinách. „Problém je v tom, že ak skončíte na 14. alebo 15. mieste, ľudí to v skutočnosti nenahnevá,“ vysvetlil.

„Myslím, že keby bojoval vpredu v konkurencieschopnom aute, potom by ste to videli.“ [something like] čo sa stalo s Fernandom v Španielsku alebo Checom [Perez] ako aj aj reakciu v Mexiku.“

„Predstavte si, že by tam bol Američan Max Verstappen,“ dodal. „Potrebujeme mladého, talentovaného, ​​konkurencieschopného amerického jazdca.“

Aston Martin AMR23 sa spustí dnes

čerstvý Aston Martin AMR23 bude po prvý raz vidieť na trati neskôr dnes, keď Aston Martin prejde cez cestu zo svojej továrne, aby v Silverstone otriasol svojho kandidáta na F1 2023. Na trati vybehnú aj súperi Mercedes, ktorí predstavia svoju novú W14.

Očakáva sa, že Lance Stroll ako aj aj čerstvý tímový kolega Alonso budú riadiť Aston Martin ako aj aj tím sa stane ôsmym, ktorý dostane svoje auto 2023 na trať. Budú piatym, kto absolvuje shakedown v Silverstone, pričom dva talianske tímy testovali na miestnych tratiach ako aj aj švajčiarska Alfa Romeo pricestovala do Barcelony debutovať svoje auto.

Shwartzman bude jazdiť v dvoch tréningoch v roku 2023

čerstvý rezervný jazdec Ferrari Robert Shwartzman pri predstavení Ferrari SF-23 prezradil, že v tejto sezóne bude pre tím jazdiť v dvoch tréningoch Formuly 1.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu