štvrtok, 2 februára, 2023

F1 kritizuje „neprijateľné“ komentáre prezidenta FIA o „cenke 20 miliárd dolárov“ · RaceFans

Formula 1 kritizovala včerajšie komentáre prezidenta Mohammeda Ben Sulayema ​​týkajúce sa hodnoty športu v liste FIA.

Ben Sulayem povedal, že FIA ​​bude „opatrná, pokiaľ ide o údajné nafúknuté cenovky vo výške 20 miliárd dolárov, ktoré sa dávajú na F1“ po správach Saudskoarabského verejného investičného fondu, ktorý sa obrátil na vlastníkov seriálu Liberty Media, ktorý bol odmietnutý. Správy tvrdili, že ponuka ohodnotila F1 na 20 miliárd dolárov (16,16 miliardy libier).

List od predstaviteľov americkej mediálnej spoločnosti, ktorý získal BBC i Skypripomenul FIA, že F1 podpísala 100-ročnú dohodu o komerčných právach seriálu i riadiaci orgán sa „jednoznačne zaviazal, že neurobí nič, čo by poškodilo vlastníctvo, správu i/alebo využívanie týchto práv“.

V liste sa uvádza, že komentáre Bena Sulayema ​​„zasahujú do týchto práv neprijateľným spôsobom“. Dodal, že implikácia, „že každý potenciálny kupec podnikania v F1 musí konzultovať s FIA, je nesprávny“.

„Akýkoľvek jednotlivec alebo organizácia, ktorá sa vyjadrí k hodnote kótovaného subjektu alebo jeho dcérskych spoločností, najmä ak pri tom vyhlási alebo naznačí, že má dôverné znalosti, riskuje, že spôsobí značnú škodu akcionárom i investorom tohto subjektu, nehovoriac o možnom vystavení sa vážnym regulačným dôsledky,“ dodal.

„V rozsahu, v akom tieto komentáre poškodzujú hodnotu Liberty Media Corporation, smie za to niesť zodpovednosť FIA.“

List poslal Sacha Woodward Hill, generálna rada F1 i dlhoročný právny poradca, i hlavná právna riaditeľka Liberty Media Renee Wilm.

Ben Sulayem včera povedal: „ako aj správca motoristického športu je FIA ​​ako aj nezisková organizácia opatrná, pokiaľ ide o údajné nafúknuté cenovky vo výške 20 miliárd dolárov, ktoré sa na F1 dávajú.

„Každému potenciálnemu kupujúcemu sa odporúča, aby použil zdravý rozum, zvážil väčšie dobro tohto športu i prišiel s jasným i udržateľným plánom – nielen s množstvom peňazí.

„To je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu