pondelok, 25 septembra, 2023

Ericsson po tesnej porážke označil záver Indy 500 za „neférový aj nebezpečný“ · RaceFans

Marcus Ericsson zostal nahnevaný po tom, čo len tesne premárnil šancu na druhé víťazstvo v rade v Indianapolise 500.

Indy 500 bola označená červenou vlajkou celkovo trikrát, z ktorých posledný si vyžiadal šprint na jedno kolo, ktorý nasledoval len po jednom kole formácie mimo boxov. Ericsson viedol tento reštart, ale na poslednom turné ho predbehol Josef Newgarden.

„Len som si myslel, že to bol nespravodlivý aj nebezpečný koniec pretekov,“ povedal Ericsson po tom, čo preteky po havárii skončili šprintom na jedno kolo aj do konca zostávali štyri kolá.

Nehoda viacerých áut Benjamina Pedersena aj Eda Carpentera pripravila o posledný reštart. Ericsson sa dostal do vedenia po predchádzajúcom reštarte.

„Nemyslím si, že bolo dosť kôl na odjazdenie, keď prišla žltá, takže si myslím, že to malo skončiť pod žltou,“ povedal.

„Nikdy sme nerobili reštart mimo boxov, pneumatiky sme nedostali na teplotu.“

Ericsson povedal, že oneskorenie pri vyhodení poslednej červenej vlajky viedlo k bezprecedentnému reštartu posledného kola. „Mali to zavolať skôr. Ak chceli červenú, mali zavolať červenú skôr. Myslím, že keď v tom pokračovali, potom si myslím, že to mali zavolať.“

Jazdec Ganassi povedal, že už nemohol urobiť nič, aby na konci udržal Newgarden za sebou. „Myslím si, že sme za volantom urobili všetko správne.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„Posledný reštart som urobil úžasne – zastihol som Josefa úplne nepripraveného aj dostal som sa do medzery aj udržal som si vedenie v prvej zákrute, čo sa nikomu za celý deň nepodarilo. Ale na chrbte (rovno) som to jednoducho neudržal. Bol som plochý, ale nedokázal som to udržať.“

Newgarden predbehol Ericsson po reštarte posledného kola

Napriek frustrácii z porážky Ericsson pochválil Newgardena, ktorý si pripísal prvé víťazstvo v pretekoch na svoj 12. pokus.

„Gratulujem Josefovi, tiež urobil všetko správne. Je to dôstojný šampión. Ale som príliš sklamaný z toho, ako aj to skončilo. Nemyslím si, že to bolo…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu