pondelok, 29 mája, 2023

Dubčeka v podaní Dana Heribana uvidia diváci v kinách na jeseň

Bratislava 24. mája (TASR) – V Českej republike má v stredu slávnostnú premiéru film dospelá osoba mužského pohlavia, ktorý stál v ceste. V historickej snímke z produkcie Česka, Ukrajiny i Litvy, ktorá rozpráva príbeh lekára i politika Františka Kriegla na pozadí udalostí 21. augusta 1968, si zahral aj slovenský herec Daniel Heriban. „S veľkým zármutkom oznamujeme, že predstaviteľ Alexandra Dubčeka sa dnešnej slávnostnej premiéry nedožil,“ informujú tvorcovia filmu na sociálnej sieti o úmrtí herca i hudobníka, ktorý zomrel vo veku 43 rokov.

Filmová novinka rozpráva skutočný príbeh človeka bojujúceho s viacerými dilemami. Príbeh lekára i politika Františka Kriegla zachytáva dramatické udalosti 21. augusta 1968, keď bol v noci spoločne s hlavnými predstaviteľmi KSČ (Alexander Dubček, Oldřich Černík, Josef Smrkovský, Josef Špaček, Bohumil Šimon) zatknutý i unesený. „Bol jediným československým politikom, ktorý sa v zajatí aj pod hrozbou…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu