sobota, 3 júna, 2023

Drugovich sa podelí o posledný deň testovania s Alonsom v Aston Martin · RaceFans

Aston Martin potvrdil, že posledný deň testov rozdelí medzi Fernanda Alonsa ako aj aj rezervného jazdca Felipeho Drugoviča.

Pretekár Lance Stroll bol nútený vynechať jediný predsezónny test pred začiatkom tohtoročnej sezóny Formuly 1 po tom, čo minulý týždeň utrpel zranenie ruky pri cyklistickej nehode počas tréningu. posiaľ čo Aston Martin tvrdí, že Strollovu kondíciu pravidelne posudzujú, nemohol sa zúčastniť na predsezónnom teste v Bahrajne.

Drugovich, jeden z dvoch rezervných jazdcov Aston Martin v tejto sezóne spolu so Stoffelom Vandoornem, jazdil na tímovom AMR23 v úvodnej časti testu v piatok. Celkovo odjazdil 40 kôl ako aj aj dosiahol 17. najrýchlejší čas dňa.

Alonso, ktorý sa pripojil k Astonu Martin ako aj pretekár pre rok 2023, dnes absolvuje celý deň behu v aute. Na začiatku stretnutia pred obedňajšou prestávkou stanovil tretí najrýchlejší čas.

Tím teraz potvrdil, že Alonso aj Drugovich sa podelia o auto počas posledného dňa testov v sobotu. Drugovich pobeží AMR23 v dopoludňajšej časti, posiaľ čo Alonso prevezme záverečnú časť testu večer.

Vo včerajšom rozhovore Drugovich povedal, že tím bude pokračovať v hodnotení Strollovho zotavenia predtým, ako aj prijme akékoľvek rozhodnutie, či ho nahradiť na úvodnú Veľkú cenu Bahrajnu, ktorá sa uskutoční budúci víkend.

„Vyhodnocujú to deň čo deň, takže ani neviem, čo sa stane,“ povedal Drugovič. „Záleží aj na ňom.

„Bol by to však len výber tímu tesne pred víkendom.“ Pravdepodobne to bude celkom rýchle, pretože keďže sa Lance zotavuje pravdepodobne až budúci týždeň, rozhodneme sa.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu